Що таке Google Trends і як його використовувати?

Зміст

Чи знали Ви, що найбільша у світі пошукова система надає постійно оновлювані пошукові тренди для (майже) будь-якої країни світу? У цьому тексті ми дамо Вам уявлення про те, для чого може бути корисним цей інструмент.

Що шукають?

Google, одна з найбільших світових компаній і творець найпопулярнішої у світі пошукової системи, пропонує дійсно широкий спектр доступних сервісів. Кожен – або більшість – має електронну пошту, користується Картами або Перекладачем, але скільки людей є постійними користувачами Google Search Console або Google Analytics?

Це потужні інструменти, без яких багато галузей, таких як веб-розробка та контент маркетинг, не змогли б розвиватися до того рівня, на якому вони є сьогодні. Без ефективних пошукових сервісів також не було б таких професій, як написання контенту та пошукова оптимізація в широкому сенсі. Фактично, можна сказати, що наші знання предмета залежать від рівня нашої посвяти у сферу надання послуг у віртуальному просторі. Якщо ми не пов’язані з темою або не працюємо в одній з вищезгаданих галузей, такі дані можуть цікавити нас лише як хобі.

Сьогодні ми поговоримо про сайт, який може стати додатковою підтримкою для тих, хто займається SEO та управлінням контентом сайту. Йдеться про Google Trends – базу даних, яка акумулює пошукові тренди і тенденції для певної країни.

Що включає в себе Google Trends?

“Дізнайтеся, що шукають інтернет-користувачі з усього світу”, – йдеться у заголовку на головній сторінці Trends.

Основна функція інструменту полягає в тому, щоб мати можливість відстежувати популярність певної теми або тренду за певний період часу.

Ми можемо ввести слово або тему в пошукову систему, і програма покаже нам зацікавленість – відображену в певний період часу – за допомогою графіка, на якому буде виділено тенденцію пошуку. Графік інтерактивний – якщо Ви наведете курсор на лінію, то дізнаєтесь, скільки разів шукали цей термін за певний період.

Регіони

Вісь X показує час – його діапазон можна встановити навіть до такого віддаленого моменту часу, як 2004 рік; дати також можна встановлювати відповідно до особистих уподобань.

Вісь Y, з іншого боку, показує популярність ключового слова – шкала йде від 100 до 0; перше вказує на пік інтересу до теми, тоді як останнє означає, що ключове слово шукали настільки рідко, що даних для візуалізації недостатньо.

Такий графік готується для кожної країни, з якої Google має дані. Ми навіть можемо перевірити зацікавленість для кожного регіону країни.

Тематика

Google Trends також дозволяє відстежувати інтерес до певних тематичних категорій.

Серед них, зокрема, “наука”, “фінанси”, “людина і суспільство”, “праця і освіта” тощо – загалом 25 сфер і кожна з них також поділяється на більш точні категорії. Наприклад, “хобі та дозвілля” містить ще 17 підкатегорій, серед яких “клуби та нічне життя”, “рекреаційна авіація” або “ремесла”. Отже, навіть якщо ми не хочемо відстежувати тенденції пошуку за певним ключовим словом, ми все одно можемо точно звузити результати, застосувавши фільтри, запропоновані додатком.

Додайте до цього можливість вказати, чи хочете отримати результати для пошуку графіки, новин або YouTube, а також можливість порівняти дві категорії і побачите наскільки всеосяжним джерелом інформації є Google Trends.

Найпопулярніші запити

Ця опція, доступна на окремій вкладці програми, дозволяє переглянути поточну тенденцію пошуку в певному регіоні, в тому числі за певними фільтрами. У розділі “Щоденні” показуються результати, кількість яких значно зросла за останні 24 години порівняно з усіма результатами. Вкладка “В режимі реального часу” показує найпопулярніші теми за останні 24 години, а також графік, що відображає тенденцію. При натисканні на нього з’являється більше деталей – крива, що показує інтерес, і стовпчики, що відображають кількість матеріалів, опублікованих на певну тему в певний день.

Це дозволяє точно відстежувати розвиток інтересу до певної теми і взаємозв’язок між кількістю контенту і збільшенням або зменшенням кількості пошукових запитів з плином часу.

Для чого використовувати Google Trends?

Основними зацікавленими сторонами будуть люди, які займаються маркетингом або управлінням контентом. Звісно, сухі дані не гарантують успіху – головне їх зрозуміти, проаналізувати та вміло використати.

Завдяки Trends – і його великій базі даних – можна точно відстежувати популярність конкретного питання за регіонами та періодами часу.

Якщо ми збираємося запропонувати якусь сезонну послугу, ми можемо перевірити, коли інтерес до подібної теми починає зростати.

Іншим очевидним питанням є можливість перевірити стан ключових слів – які з них працюють краще за інші, які втрачають популярність, а які – якщо вони ще не дуже популярні, але мають тенденцію до зростання – незабаром можуть стати найпопулярнішими запитами. Оскільки програма також пропонує перевірку пов’язаних результатів пошуку, вона пропонує нам значний пул потенційних ключових слів, за якими ми можемо згодом позиціонувати наші сторінки.

Крім того, відстежуючи наші власні фрази, ми можемо бачити тенденції пошуку, що допоможе нам краще контролювати вміст нашого сайту. Ми зможемо приймати рішення щодо розширення слів, переробки певних підсторінок на манер, наприклад, вічнозеленого контенту (якщо тренд регулярно повторюється) або об’єднання двох статей, що містять схожі фрази, які не дуже часто шукають окремо.

Однак пам’ятаймо, що додаток лише надає дані. Головне – правильно їх “обробити”, тобто зрозуміти, звідки вони взялися, від чого залежать і для чого насправді можуть бути використані. Це вимагає неабияких аналітичних навичок – але варто пам’ятати, що така велика колекція доступна практично кожному. Безумовно, варто час від часу відстежувати популярність нашого сайту, і якщо ми хочемо займатися маркетингом у майбутньому – вміння працювати з такими програмами є майже обов’язковим.

Підсумок

  • Google Trends – це безкоштовний інструмент, який пропонує компанія Google;
  • програма дозволяє досить точно відстежувати тенденції пошуку та популярні теми як за останні дні, так і в минулому;
  • може знайти цілий ряд застосувань для маркетингу, управління контентом і всіх пов’язаних з цим тем;
  • однак надає лише сухі дані, які потім потрібно інтерпретувати самостійно.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу