Що таке бренд і яке його призначення?

Зміст

Ми зустрічаємо його на кожному кроці. Вона заповнює не лише міський простір, але й людські уми. Він визначає нашу групову приналежність, соціальну позицію, потреби та рішення про покупку. Що таке бренд і чому він став таким поширеним явищем?

Бренд – що це таке?

Бренд – це набір ідентифікуючих елементів, які відрізняють компанію, продукт, особу чи інший об’єкт.

Складові бренду – це унікальні назви, кольори, звуки або символи, хоча найчастіше вони зустрічаються в поєднанні.

Будь-яка характеристика, що відрізняє організацію від її конкурентів, може бути складовою бренду. Зовнішній вигляд упаковки, поведінка співробітників, стиль шрифту, розташування контенту на сайті – це лише деякі з незліченних цеглинок, з яких можна побудувати бренд.

Діяльність, спрямована на надання бренду ідентифікаційних характеристик, називається брендингом. Цікаво, що така діяльність не обов’язково має бути пов’язана виключно з компанією.

Типи брендів

У діловому світі розрізняють три види брендингу: бренд компанії, продукту або людини.

Бренд компанії

Бренд компанії – це набір унікальних характеристик, які представляють організацію.

Брендинг компанії відрізняється комплексною діяльністю з тривалим часовим горизонтом.

Його цільовою групою є як зовнішні клієнти, так і внутрішні зацікавлені сторони. Тому діяльність охоплює, серед іншого, культуру праці, ставлення керівництва, бачення та цілі компанії.

Приклад: Apple, McDonald’s, Audi, Google та інші корпорації.

Бренд продукту

Товарний бренд – це набір характеристик, які вирізняють окремий продукт або серію споріднених продуктів.

У цьому випадку цільовою групою є виключно споживачі. Тривалість брендингу дорівнює життєвому циклу продукту. Для формування впізнаваності використовується реклама та інші маркетингові рішення.

Приклад: Macbook Air, Audi A6, Google Workplace.

Особистий бренд

Персональний бренд – це низка елементів, які вирізняють певну особу чи персонаж.

Цей особливий тип бренду вирізняється довгостроковою побудовою іміджу за допомогою різноманітних засобів масової інформації, таких як телебачення або Інтернет.

Приклад: Знаменитості, спортсмени, експерти.

Яка мета бренду?

Підвищення обізнаності громадськості має значні економічні вигоди.

У випадку з продуктами, очевидною метою є збільшення продажів. Відомі бренди, безумовно, з більшою ймовірністю обираються споживачами.

Корпораціям або окремим особам це також важливо, хоча ефект не такий прямий. Компанія зі сприятливим іміджем може залучити талановитих співробітників (так званий брендинг роботодавця) або підвищити вартість своїх акцій на фондовому ринку. У свою чергу, популярна особистість може розраховувати на спонсорські надходження або додатковий заробіток від інфлюенсер-маркетингу.

Ці переваги означають, що бренди оточують нас на кожному кроці, і їхня кількість, як відомо, зростає. Але чим пояснюється наша перевага до відомих компаній? Чи справді ефективність брендів визначається роботою нашої свідомості?

Як працює бренд?

Ми вже знаємо, що таке бренд. Однак причини його успіху досить цікаві і потребують додаткового обговорення.

Як лаконічно висловився культурний семіотик Марчін Напйорковський: світ складний, а ми досить прості. Бренди чудово використовують цей дисонанс, пропонуючи нам готові рішення, які не потребують роздумів.

Нам не потрібно аналізувати склад, матеріал чи властивості продукту. Ми ніби “довіряємо” бренду і заздалегідь знаємо, що це добре, а це – ексклюзив. Ми живемо в надлишку інформації, тому не вимагаємо багато – ритмічного слогану достатньо, щоб обрати Calgon для пральної машини, а одна практична візуалізація покаже нам, як ефективно Domestos знищує майже всі бактерії.

Поінформованість про різні бренди створює інтерпретаційну рамку, за допомогою якої ми орієнтуємося в цьому складному світі. Ми тримаємо в голові численні ярлики, стереотипи та судження, щоб компенсувати наші когнітивні обмеження. У той час як економіка стрімко зростає, місткість людських черепів мало чим відрізняється від палеоліту. Ми все ще потребуємо простих відповідей.

Підсумок

  • Бренд – це сукупність усіх елементів, які ідентифікують суб’єкта господарювання.
  • Зазвичай, його основною метою є отримання вигоди у вигляді збільшення продажів.
  • Найпоширенішими типами брендів є: бренди компаній, бренди продуктів та бренди конкретних осіб.
  • Компоненти бренду включають логотип, слоган, колір, звук, серед іншого. Елементом бренду може бути будь-що, що вирізняється з-поміж інших.
  • Світ складний, а наші когнітивні здібності обмежені. Бренди вказують, які рішення приймати в умовах інформаційного перевантаження.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

28.05.2024 Маркетинг
24.05.2024 Копірайтинг
22.05.2024 Копірайтинг
20.05.2024 Копірайтинг
16.05.2024 Маркетинг
14.05.2024 Поради
10.05.2024 Поради
08.05.2024 Копірайтинг
06.05.2024 Поради

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу