Написання наукових статей – як це робити правильно?

Зміст

Немає сумнівів, що наука рухається вперед – з кожним роком кількість наукових публікацій зростає, розширюючи знання та світогляд людей. Але як написати хорошу наукову статтю, щоб вона викликала резонанс в академічній спільноті? Саме про це наша сьогоднішня стаття!

Написання наукових робіт – що це таке?

Максимально об’єктивне викладення теми, формальна мова, наслідування прикладу інших публікацій – ці фактори є яскравим свідченням того, що написання наукових статей – це ремесло, а не мистецтво.

З цієї причини рекомендується ретельно підготуватися перед початком роботи:

 • Тема – пов’язана з суттю і метою статті, а також з тематикою журналу. З одного боку, вона має бути інформативною, а з іншого – ідеальним місцем для маркетингового ходу, щоб викликати інтерес (так, наукові “знаменитості” існують).
 • Зміст – тут, власне, криється вся суть наукової роботи, яку неможливо висловити кількома рекомендаціями. Тим не менш, необхідно усунути будь-які неточності, роз’яснити спеціалізовані терміни, аргументувати чітко і – в ідеалі – під новим кутом зору, оскільки саме це і є метою “дослідницьких” робіт.
 • Бібліографія – надзвичайно важливим елементом є представлення інших робіт, на яких базується публікація. Досліджень про “еврики” винаходів більше не існує, тоді як всі нові відкриття базуються на сукупності попередніх відкриттів, які стали причиною, що вимагає смислового зв’язку та аналізу. Це всі знають, і вся складність полягає не в тому, “чи”, а в тому, “кого” цитувати.

Ну що ж, з теорією покінчено, настав час перейти до практичної частини.

Побудова наукової статті

Не існує єдиної довільної схеми оформлення наукових робіт, але найчастіше використовується базова структура IMRAD, яка складається з:

 • Вступ (Introduction) – чому була виконана робота, яка її мета, на яку сукупність знань Ви спираєтесь?
 • Матеріали та методи (Materials & Methods) – як проводилося дослідження, як це було зроблено?
 • Результати (Results) – що було отримано, які результати роботи?
 • І (And) – додаткова літера, щоб зробити абревіатуру більш акуратно вимовною 🙂.
 • Обговорення (Discussion) – які наслідки нового підходу, які результати?

Звичайно, під час написання наукових робіт можна додавати інші елементи, але перелічені вище є фундаментом, на якому базується побудова контенту.

Що ще слід мати на увазі? Чітка структура статті є обов’язковою умовою, а кінцевий успіх визначає:

 • Вагомий внесок у теорію.
 • Ґрунтовна розробка питання.
 • Зрозумілість (визначається як комунікативна простота і представлення конкретних висновків, результатів і переваг роботи).

Отже, ми бачимо, що академічні статті мають багато спільного з маркетинговими статтями в блогах під SEO. А саме – тут немає коротких шляхів, і важлива як форма, так і суть (що вимагає змістовного, унікального вкладу).

Написання хороших наукових статей

Якщо Ви бажаєте замовити експертні статті для Вашої компанії, які відповідають якості наукових робіт – напишіть нам!

Наше агентство контент-маркетингу працює з вимогливим контентом, який створює довіру серед клієнтів, формує позиціонування та збільшує продажі.

Послуги копірайтингу, редагування та перекладу

Зв’яжіться з нами та опишіть, який контент Вас цікавить. Ми підготуємо пропозицію з індивідуальними цінами та дедлайнами. Детальну інформацію про наші послуги можна знайти на сайті.

 

Стань спеціалістом у сфері копірайтингу

Ми підготували унікальні курси, які викладають наші фахівці, що не лише дадуть необхідні знання, а й поділяться корисними порадами: курс копірайтингу, курс транскрипції, курс коректора.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

19.07.2024 Поради
17.07.2024 Поради
15.07.2024 Коректура і редагування
11.07.2024 Коректура і редагування
09.07.2024 Поради
05.07.2024 SEO
03.07.2024 Поради
01.07.2024 Коректура і редагування
27.06.2024 Поради

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу