Для яких маркетингових дій наймати копірайтера?

Зміст

У багатьох сферах реклами саме текст грає першу скрипку, а в багатьох інших – його акуратне поєднання з графікою або якісними зображеннями є вирішальним для успіху. Ми все ще віримо в друковане слово і, незважаючи на циклічні скарги на зменшення читацької аудиторії, більшість з нас багато читає – не книги, а контент в Інтернеті. Тож давайте розглянемо, для яких маркетингових активностей варто наймати копірайтера і що має більше сенсу – інвестувати в якість чи кількість.

Навіщо потрібен копірайтер?

Писати може будь-хто, але з невідомим результатом. Якщо Ваш текст має на меті підтримати позиціонування сайту, продати або спрямувати на Ваш сайт, то краще доручити роботу над темою фахівцеві. Залежно від його спеціалізації, він витягне з теми якомога більше інформації, що відповідає поставленій меті. Серед основних робіт, які передаються на аутсорсинг копірайтеру, можна виділити наступні:

  • статті для блогу,
  • написання текстів для сайтів,
  • редагування описів,
  • описів товарів та категорій.

До обов’язків копірайтера також входять тексти для соціальних мереж, а також – хоча й дедалі рідше – тексти для листівок та іншої друкованої продукції.

Варто пам’ятати, що кожен з перерахованих вище текстів може виконувати певну роль. Якщо, наприклад, текст для блогу написаний у дусі афіліації і має на меті заохотити когось придбати товар чи послугу, він має бути структурований інакше, ніж текст, який призначений для залучення користувачів на сайт через органічний пошук. Продажі та SEO – це дві різні речі, іноді вони перетинаються, але не завжди. Примирити їх можуть лише найкращі.

Інші завдання для копірайтера

Одне з менш відомих завдань копірайтерів – створення контенту для SEM-реклами. В рамках цих обов’язків від копірайтера вимагається написання конкретних і “швидких” текстів для медійної реклами, а також заголовків і контенту для оголошень, що використовуються в текстовій рекламі Google Ads (наприклад, оголошення, що з’являються над органічними результатами пошуку).

Хороший текст має тут першорядне значення – чим кращий він буде і чим більше відповідатиме послугам чи продуктам, тим ефективніше буде використаний рекламний бюджет.

Звичайно, це залежить і від інших факторів. Десятки проведених кампаній вже дають гарне уявлення про те, що працює, а що не обов’язково.

За що ми платимо копірайтеру?

Як клієнт, Ви можете думати, що копірайтер просто сідає і готує текст, і що завдяки його досвіду написання текстів на різні теми приносить йому легкість і задоволення. Це хибне враження є причиною того, що багато компаній не цінують роботу копірайтера належним чином.

Причина збіднення цього ринку полягає в тому, що копірайтери занижують ціну за 1000 знаків, аби тільки отримати роботу. У довгостроковій перспективі, на жаль, вони завдають шкоди собі (адже ніхто не може гарантувати або підтримувати високу якість за низькими розцінками), а також індустрії в цілому.

Насправді, хороший копірайтер спочатку попросить у Вас короткий опис завдання, щоб правильно відповісти на Ваші запити. Тому, коли Ви замовляєте текст, вкажіть:

  • місце публікації,
  • мету публікації,
  • тематику,
  • розмір,
  • бюджет.

Потім копірайтер проводить пошук інформацій, вивчає тему, перевіряє наявність цікавих ключових фраз, які можуть надалі супроводжувати і приносити прибуток.

Чим кращий копірайтер, тим більша ймовірність того, що він користується аналітичними інструментами, які показують архітектуру ранжування текстів для тієї чи іншої фрази, складність ключових слів і т.д. Це корисна інформація при написанні текстів – тоді можна створювати контент, який з точки зору фраз і довжини буде оптимальним для пошукової системи за заданим запитом.

Копірайтер також повинен знати правила стилістики та орфографії. Чим якіснішим буде текст, тим більшим буде його внесок.

 

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу