Як створити сайт? 5 простих кроків

Зміст

Уміння створювати вебсайти стає в нагоді в багатьох ситуаціях. За допомогою власного вебсайту Ви можете, наприклад, рекламувати свої послуги або ділитися спеціалізованою інформацією. Сьогодні Вам не потрібно писати складний програмний код, щоб створити свій сайт. Існують вільнодоступні системи, які допомагають пересічному користувачеві Інтернету налаштувати сайт, змінити його зовнішній вигляд і вміст. Найпопулярнішою з них є WordPress – з цього посібника Ви дізнаєтеся, як створити сайт на основі цього CMS.

Крок 1 – виберіть домен

Основними даними вебсайту є його веб-адреса. Домен складається з назви сайту та розширення (наприклад, .pl, .com, .net, .com.ua).

Вам потрібно придумати ім’я, яке легко запам’ятовується, відрізняється від інших і є ефективним для SEO. В ідеалі, Ви повинні включити ключове слово, яке відповідає передбачуваному контенту сайту. Ім’я не повинно бути заплутаним і занадто схожим до вже відомих доменів. В ідеалі воно має складатися з 1-2 слів – занадто довге буде нечитабельним. Якщо Ваш сайт будуть відвідувати поляки, обирайте розширення .pl, щоб відвідувачам було легше знайти і запам’ятати домен.

Перш ніж зупинитися на конкретному імені, перевірте, чи воно доступне. Під час пошуку пропозиції Ви побачите список потенційних реєстраторів, у яких можна придбати обраний домен.

Вам потрібно придумати ім’я, яке легко запам’ятовується, відрізняється від інших і є ефективним для позиціонування.

Крок 2 – виберіть хостинг

Якщо Ви вже визначилися з ім’ям домену, настав час обрати хостинг. Це місце, де зберігатимуться всі файли Вашого сайту, які дозволять йому відображатися в Інтернеті. Хостингова компанія повинна мати місткий сервер (у більшості випадків достатньо 3 ГБ) і хорошу підтримку для розв’язання будь-яких проблем. В ідеалі, сервер повинен мати NVME SSD диски для швидкої обробки даних.

Ціна хостингу також важлива і не повинна бути занадто високою порівняно з іншими пропозиціями. Для невеликих сайтів прийнятною є вартість близько. 100 злотих нетто на рік є розумною для невеликих сайтів. Швидкість має вирішальне значення – ніщо так не відлякує відвідувачів, як повільне завантаження сторінок і збої. Тому не варто вибирати безкоштовний хостинг. Якщо Ви хочете створити сайт на платформі WordPress, переконайтеся, що хостинг призначений саме для неї.

Крок 3 – інсталюйте WordPress

Наступним кроком у навчальному процесі зі створення вебсайту є встановлення WordPress на хостинг-сервері. Все, що Вам потрібно зробити, це відкрити програму автоматичного встановлення, а потім вибрати установку WordPress з доступних варіантів. На цьому кроці Ви вкажете ім’я адміністратора та пароль, які будете використовувати для управління Вашим сайтом.

З WordPress Вам не доведеться самостійно програмувати сайт – Ви будете використовувати готові теми і легко наповнювати їх контентом. Сама установка займає максимум кілька хвилин, якщо сервіс доступний безпосередньо на сервері.

Крок 4 – виберіть тему

Самостійне створення вебсайту вимагає визначення його зовнішнього вигляду. У цьому можуть допомогти теми WordPress, які відрізняються за стилем, розташуванням контенту та функціональністю.

Обрана тема може пришвидшити завантаження сайту або, навпаки, обтяжити його. Важливо ретельно продумати майбутнє Вашого сайту і розставити пріоритети. Найважливішими аспектами теми, на які слід звернути увагу, є:

  • Функціональність – не кожна тема дозволить Вам додати нову вкладку або фотогалерею. Обраний на початку шаблон дуже важко редагувати, тому заздалегідь продумайте свій сайт.
  • Зрозумілість – сайт має бути легким для читання, а вихідний код – максимально простим. Привабливий дизайн може виявитися абсолютно непрактичним у міру наповнення сайту.
  • Простота використання – якщо Ви не є професійним розробником, тема має бути максимально інтуїтивно зрозумілою та супроводжуватися навчальними матеріалами. Це гарантує, що Ви реалізуєте її потенціал і не загубитеся в редагуванні.
  • Естетика – зараз цінуються мінімалістичні мотиви, які виглядають професійно і не втомлюють око.
  • Позиціонування – деякі теми більш сприятливі для SEO, ніж інші, тому варто знати, з якою метою був розроблений той чи інший шаблон.
  • Оновлення – найкращі теми постійно розвиваються і підлягають безкоштовному оновленню, щоб Ви могли користуватися новими функціями та безпекою. Переконайтеся, що обрана тема має цю опцію.

Де можна вибрати тему? Наприклад, у Вашій адмін-панелі. Увійшовши на свій сайт WordPress, виберіть один з пунктів: “Вигляд”, а потім “Теми”.

Крок 5 – встановіть тему

Переглядаючи безкоштовні та платні шаблони WordPress, Ви можете одразу вибрати один з них і встановити його. Деякі теми постачаються з готовими до імпорту дизайнами сторінок – у платних версіях їх більше, як і доступних функцій. Якщо у Вас вже є сайт і тема, Ви можете вільно керувати своїм сайтом з адмін-панелі.

Підсумок

Знаючи, як створюється сайт крок за кроком, Ви маєте шанс створити функціональний і красивий сайт, який буде приваблювати відвідувачів. Майте на увазі, що якщо через деякий час Ви захочете змінити тему, можливо, Вам доведеться створювати сайт повністю з нуля.

Послуги копірайтингу, редагування та перекладу

Зв’яжіться з нами та опишіть, який контент Вас цікавить. Ми підготуємо пропозицію з індивідуальними цінами та дедлайнами. Детальну інформацію про наші послуги можна знайти на сайті.

 

Стань спеціалістом у сфері копірайтингу

Ми підготували унікальні курси, які викладають наші фахівці, що не лише дадуть необхідні знання, а й поділяться корисними порадами: курс копірайтингу, курс транскрипції, курс коректора.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

19.07.2024 Поради
17.07.2024 Поради
15.07.2024 Коректура і редагування
11.07.2024 Коректура і редагування
09.07.2024 Поради
05.07.2024 SEO
03.07.2024 Поради
01.07.2024 Коректура і редагування
27.06.2024 Поради

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу