Video marketing – як його використовувати в бізнесі?

Зміст

Створення та розповсюдження привабливого та цінного контенту все частіше набуває форми відео або анімації. Це новий стандарт і фундаментальний спосіб комунікації з поколінням Z. Що ж таке відеомаркетинг і чому він невпинно набирає популярності? Відповідь дуже проста!

Video marketing – що це таке? Конверсія з першого погляду

Відеомаркетинг – це стратегія залучення аудиторії за допомогою різноманітного відеоконтенту.

Стисла і швидка форма відеозвернення візуально інтригує, дозволяючи привернути увагу потенційних клієнтів всього за кілька секунд. На відміну від електронних книг чи блогів, відеомаркетинг здатен захопити глядача з першого погляду. Без необхідності заглиблюватися в нагромадження слів.

Це головна перевага такої форми комунікації, але в той же час вона несе з собою і певні виклики. Так, одним з найважливіших елементів будь-якого відео є його перші секунди. Незалежно від того, наскільки цінним є ваше повідомлення, ніхто не захоче його читати, якщо Ви не привернете увагу глядача одразу.

Це значною мірою стосується таких додатків, як Instagram або TikTok. Хоча YouTube зазвичай пропонує довший контент, нові відеоплатформи часто вже орієнтовані на швидкий ефект. Вони призначені для перегляду “між справою” і “по дорозі”, щоб дати глядачеві швидку порцію розваг і/або знань.

Зауважте, однак, що відео тривалістю кілька хвилин не є обов’язковим, але залежить від платформи. Виберіть правильне місце для Вашого матеріалу. Інакше навіть дуже хороший контент може залишитися непоміченим.

Якщо, з іншого боку, Вам цікаво, який контент варто створювати, погляньте на найпопулярніші з них:

 • навчальні посібники,
 • вебінари,
 • інтерв’ю,
 • анімації,
 • поради експертів.

Особливої уваги тут заслуговують вебінари, які також можна просувати за допомогою лендінгу. Це прості сторінки, зазвичай присвячені одній події, наприклад, онлайн-зустрічі. Часто вони вже містять відеоролик, що рекламує подію.

Video marketing в цифрах і на конкретних прикладах

У 2017 році Trusted Media Bands повідомили, що 68% компаній публікують відео в соціальних мережах, а до 60% діляться ними за допомогою відеоплатформ. Лише через три роки, у 2020 році, HubSpot виявив, що відео є другою за популярністю формою залучення аудиторії в соціальних мережах.

Маркетинг сьогодні значною мірою покладається на відеоконтент. Це стосується як мікробізнесу, так і великих компаній. Однією з найбільш затребуваних форм є так звані віруси.

Матеріал настільки привабливий, що інтернет-користувачі самі діляться певним посиланням з відео, так що воно поширюється з силою, майже недоступною для будь-яких маркетингових зусиль.

Зауважте, що не обов’язково гроші мають значення, коли йдеться про “вірус”. Прості відео, зняті на телефон, працюють так само добре, як і реклама з більшим бюджетом.

Що ж збільшує Ваші шанси на успіх у відеомаркетингу?

 • Чітке і зрозуміле повідомлення для конкретної цільової групи,
 • достовірність і звернення до емоцій,
 • елемент несподіванки.
Приклад

Тут варто навести кілька конкретних прикладів, щоб проілюструвати, наскільки ємним є відеомаркетинг. Це від аматорських зйомок розпакування різних товарів до стрибків з парашутом у стратосферу – акція Red Bull.

Також у контекст відеомаркетингу входить “prankvertising”. Витівки та обдурювання людей – явище не нове, але з розвитком інтернету воно, безумовно, вийшло на новий рівень. Яскравим прикладом є промо-кампанія фільму жахів “Керрі”. Відвідувачі одного з ресторанів стали свідками “спонтанного” польоту меблів, що призвело до більш ніж 75 мільйонів переглядів на YouTube.

Video marketing vs SEO – різні грані SEO

Практика позиціонування письмового контенту, тобто SEO, добре відома. У цьому випадку використання ключових слів допомагає забезпечити кращу видимість сайту в пошукових системах. З іншого боку, як це відбувається з відео?

Тут перш за все важлива взаємодія:

 • кількість поширень,
 • кількість переглядів,
 • коментарі,
 • рейтинги.

Презентація відео також є важливим фактором у формуванні інтересу до даного відео – рухомий прев’ю, який дозволяє користувачам переглядати частини відео, не вмикаючи його. Однак це ще не все.

Як і у випадку з письмовим контентом, важливу роль тут також відіграє Google. Точніше, його роботи, які обробляють онлайн-матеріали.

З цієї причини важливо, щоб, коли Ви вирішите завантажити відео, Ви не заблокували їх від перегляду Вашого матеріалу (файл robots.txt. або метадані noindex). Також переконайтеся, що відео доступне на загальнодоступному сайті і до нього можуть мати доступ усі користувачі Інтернету.

Підсумок

 1. Відеомаркетинг – це залучення аудиторії за допомогою різноманітного відеоконтенту.
 2. Приваблива та цікава форма відеозвернення може привернути увагу потенційних клієнтів за лічені секунди.
 3. Найпопулярнішими формами відеомаркетингу є: навчальні матеріали, вебінари, інтерв’ю, анімація, поради експертів.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу