Як писати краще? 7 практичних порад

Зміст

Це питання майже таке ж широке, як і спроба відповісти на питання “як жити краще”. Неможливо дати чітку вказівку, як писати краще. Однак деякі загальні моменти можна знайти серед порад досвідчених авторів. У наступній статті ви знайдете поради, які обов’язково допоможуть вам вдосконалити своє ремесло.

Перш за все – читати далі…

Якщо ви хочете дізнатися, як писати краще, скористайтеся порадою найкращих – читайте якомога більше книг. Це найефективніший (і найприємніший) спосіб покращити свої навички письма. Що найкраще читати? Все, що вам подобається, хоча завжди варто пам’ятати про різноманітність і не читати постійно один і той самий тип книг. Просто приділяйте кілька хвилин на день читанню, і через деякий час ви помітите різницю в стилі вашого письма.

…а потім писати далі

Практика робить досконалим. Чим більше текстів ви напишете, тим легше вам будуть даватися наступні. Важливо писати регулярно: щодня або через день, залежно від того, скільки у вас є часу. Ще не маєте багато завдань або ідеї, про що б ви могли написати?

Спробуйте завести щоденник і занотовувати щоденні спостереження – це хороша вправа на регулярність, до того ж, найлегше почати писати про себе. Також корисно створювати коротші тексти, наприклад, оповідання, перш ніж братися за написання роману.

Сплануйте текст і подумайте про його мету

Питання про те, як писати краще – це також питання про те, як планувати текст. Наприклад, перед тим, як почати писати, рекомендується скласти план або начерк тексту. Подумайте про те, де найкраще розмістити інформацію і про що ви хочете згадати.

Також завжди пам’ятайте про мету контенту та його цільову аудиторію (це особливо важливо в копірайтингу). Ви пишете статтю про те, як виховувати дітей по-іншому, для молодих батьків, а рецензію на компакт-диск – для шанувальників жанру. Завжди адаптуйте мову до типу контенту та його аудиторії.

Коли пишете, вимкніть внутрішнього критика і дайте волю своїй уяві

Під час написання ви можете слідувати своєму серцю та інтуїції – час для перевірок і виправлень буде пізніше, на етапі редагування всього твору. Надмірний аналіз може заблокувати вашу творчість, тому не будьте надто критичними до себе. Якщо ви отримуєте задоволення від написання, а не від того, що це джерело стресу, це позитивно вплине на якість вашого контенту.

Коли написання завершено, настає час для редагування

Редагування – чи не найважливіший етап роботи над контентом. Не забудьте хоча б один раз прочитати готовий текст від початку до кінця. Це допоможе вам виявити помилки, виправити елементи, які не зовсім вдалися і які ви не помітили під час написання. Чим довший і складніший текст, тим більше часу та уваги варто приділити редагуванню.

Якщо ви не обмежені дедлайном, варто відкласти фінальну коректуру на деякий час після завершення написання: це допоможе вам поглянути на текст новими, свіжими очима.

Навчіться приймати конструктивну критику

Покажіть написані вами тексти кільком людям з проханням про відгук. В ідеалі, ваші читачі мають бути досвідченими авторами. Сторонні люди допоможуть вам вказати на ті моменти, які потребують доопрацювання і які ви самі могли не помітити. Дуже важливо, щоб ви навчилися не реагувати емоційно на думки інших – якщо ви маєте намір заробляти гроші своєю авторською працею, ви повинні розраховувати на те, що ваші тексти будуть постійно оцінюватися.

Пам’ятайте, що не обов’язково погоджуватися з кожним зауваженням, адже навіть найконструктивніша критика завжди суб’єктивна, і те, що не подобається одній людині, може сподобатися іншій. Однак кожну критику варто розглянути – якщо аргументи вас приваблюють або повторюються в кількох оцінках, варто доопрацювати текст відповідно до пропозицій.

Станьте незалежними від натхнення

Як казав Пікассо: “Натхнення існує, але воно повинно знайти вас за роботою”. Якщо ви хочете пов’язати своє життя з написанням текстів, ви повинні навчитися справлятися з творчим блоком і гіршими днями, тому що рано чи пізно вони все одно настануть. Особливо це важливо в комерційному письмі, частиною якого є копірайтинг: клієнт не сприйме запізнення, виправдане тим, що “у вас не було настрою створювати статті”.

Однак якщо ви працюєте над текстом суто для власного задоволення (наприклад, пишете роман) і не обтяжені дедлайнами, звичайно, можна зробити довшу перерву, щоб не впасти в монотонність і виснаження. Просто переконайтеся, що ви не робите такі перерви занадто часто, тому що тоді ви, ймовірно, ніколи не закінчите книгу…..

Найефективніший спосіб закінчити письмові проекти – це встановити для себе режим: визначте щоденну кількість тексту, яку ви хотіли б написати, і дотримуйтесь його. Якщо ваша робота (поки що!) не пов’язана з написанням текстів або ви ще навчаєтесь, можливо, краще виділити один день на тиждень, який ви повністю присвятите цій діяльності, оскільки щодня ви можете бути надто зайняті для цього. Пристосуйте свій графік до ваших часових можливостей. Йдеться не про швидкість чи кількість, а про регулярність, перетворення письма на звичку.

Підсумок

  • Щоб писати краще, ви повинні набути мовної свободи, тому більше читайте і пишіть.
  • Навчіться оцінювати власні тексти і приймати оцінку інших.
  • Плануйте структуру свого тексту перед тим, як почати писати.
  • Вчіться писати навіть тоді, коли у вас немає настрою.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

28.05.2024 Маркетинг
24.05.2024 Копірайтинг
22.05.2024 Копірайтинг
20.05.2024 Копірайтинг
16.05.2024 Маркетинг
14.05.2024 Поради
10.05.2024 Поради
08.05.2024 Копірайтинг
06.05.2024 Поради

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу