Як створити хороший блог і заробляти на ньому гроші?

Зміст

Наразі створення відео є більш популярним, ніж написання текстів. Ви можете представити свою роботу таким чином на багатьох відомих сайтах, таких як YouTube, Twitch або TikTok. Однак це не означає, що ведення блогу сьогодні не має сенсу – зовсім навпаки. Оскільки багато творчих особистостей пробують свої сили в інших сферах, кількість нових блогів зменшується, а отже, легше знайти своїх читачів.

Що таке блог і де його використовують?

Блог – це різновид сайту, де автор регулярно публікує свої статті. У них він найчастіше звертається безпосередньо до читача і ділиться своїм досвідом, спогадами або знаннями.

Перший блог у світі був заснований Тімом Бернесом-Лі в 1991 році і називався “Що нового?”.

Спочатку блоги були задумані як онлайн-щоденники. У такому вигляді вони стали популярними близько десятка років тому, але з часом їхній характер змінився. Сьогодні вони більше схожі на сайти зі статтями на певну тематику. Це можуть бути рецензії на книги чи фільми. Власники можуть ділитися своїми знаннями та інтересами. У свою чергу, читачі дізнаються щось нове в цікавій формі.

Сьогодні блог часто також доповнює пропозицію магазину. Тоді він надає поради та рекомендації щодо використання товарів, які продаються в інтернет-магазині. Таким чином можна вплинути на позиціонування порталу в пошукових системах, а також заохотити користувачів ознайомитися з пропозицією (наприклад, за допомогою посилань, що містяться в статті).

Витрати, пов’язані із веденням блогу

Вартість ведення власного блогу залежить від його призначення. Існує три основні способи фінансування такого типу сайтів:

 • Початківці і ті, хто просто хоче написати щось від себе, можуть використовувати безкоштовні блог-платформи. Вони дуже прості у використанні, але мають недолік у вигляді реклами та обмежених можливостей змінювати дизайн сайту. Крім того, їхні адреси часто довші.
 • Власний блогерський портал. Він вимагає лише придбання хостингу та домену. У цьому випадку саме власник вирішує кожну деталь на сайті. З іншого боку, це вимагає базових технічних знань.
 • Блог, прикріплений до магазину. Не потрібно купувати новий домен або хостинг, але такі тексти зазвичай спрямовані на збільшення продажів. Тому для написання статей зазвичай наймають копірайтерів. Розцінки залежать від якості текстів і результатів, яких можна досягти з їх допомогою.

Jak i ile można zarobić na blogu?

Заробляти гроші на блозі не так просто, як можна подумати. Особливо, якщо це самоціль. Чому? Для того, щоб почати заробляти на своєму блозі, спочатку потрібно залучити правильну читацьку аудиторію. Після цього перед власником відкривається ціла низка шляхів для отримання доходу:

 • Афіліація або партнерські програми та продуктові реферали – це реклама, заснована на довгостроковому партнерстві з брендом. Ця реклама повинна бути включена у зміст статей. Таким чином, автор особисто рекомендує їх своїм читачам. Ставки за афіліацію широко варіюються, залежно від охоплення блогера.
 • Платні публікації – за допомогою таких сервісів можете зробити свій портал доступним для інших. Автор блогу зобов’язується опублікувати статтю, яку йому надішлють. На невеликих сайтах ціни на такі статті коливаються в межах кількох десятків злотих.
 • Реклама в Google – розміщення реклами на блозі не вітається читачами. З іншого боку, це поширений спосіб заробітку на сайтах і багато людей звикли до всюдисущої реклами. У цьому випадку ставка розраховується на основі кількості переходів на сторінку, кліків по оголошенню або покупок, здійснених при переході по посиланню. Це означає, що блог повинен мати велику кількість унікальних відвідувачів, щоб реклама приносила прибуток.

В Інтернеті гроші заробляються, в першу чергу, на популярності. Ось чому так складно створити портал з метою заробляти на ньому гроші. Всупереч тому, що можете подумати, найкращий спосіб отримати прибуток – це…. не думати про прибуток. Основна увага повинна бути зосереджена на цікавому контенті, природності повідомлення і роботі з шанувальниками для подальшого розвитку блогу. Таким чином, легше отримати визнання та охоплення.

П’ять простих кроків для створення власного блогу

Створити і вести блог дуже просто. Чи буде створений контент мати успіх – передбачити неможливо. Тому варто спробувати свої сили і завести блог. Це не потребує великих витрат чи багато роботи, а блог може принести багато радості та змінити життя блогера. Не тільки у фінансовому плані. Серед читачів часто можна знайти споріднені душі, які також цікавляться певною темою.

Знайдіть ідеальну нішу для себе

Ключове питання – знайти правильну нішу для себе. Багато сайтів рекомендують починати вести блог на тему, про яку ніхто не пише або про яку пишуть одиниці. Відсутність конкуренції означає, що тексти будуть унікальними, і кожен, хто цікавиться темою, буде прагнути відвідати новий блог. Однак, скільки людей можуть бути зацікавлені в таких речах?

Існує і протилежний підхід – шукати удачу в найпоширеніших темах, адже певні сфери є найпопулярнішими і за короткий час можна отримати величезну читацьку аудиторію. Тут, у свою чергу, конкуренція дуже висока.

Нарешті, підхід, який можна порекомендувати всім. Писати про свої інтереси і використовувати знання, які маєте.

Створюючи блог відповідно до своїх інтересів, ви маєте найбільше шансів на успіх. Блоги на специфічні, незвичні теми (якщо блогер відчуває себе комфортно в них) можуть викликати інтерес до чогось нового, що приверне увагу нудьгуючих інтернет-користувачів. З іншого боку, пишучи на популярні теми, такі як подорожі або особисті фінанси, ви можете продемонструвати свої знання і з самого початку дистанціюватися від блогерів, які обрали цю тему лише з бажання швидко заробити.

Створіть відповідне доменне ім’я

Доменне ім’я надзвичайно важливе. Воно повинно бути унікальним і в той же час легко запам’ятовуватися, щоб користувачі могли легко ввести його в адресний рядок свого веб-браузера. Занадто довге ім’я буде незручним у цьому відношенні. Домен також повинен добре описувати зміст блогу, щоб користувач швидко асоціював назву з Вашим сайтом.

Доменне ім’я ще складається з розширення, яке ви обираєте під час налаштування сайту. Найпопулярнішими розширеннями є:

 • .ua, com.ua – означає українські веб-портали і добре підходить для сайтів, орієнтованих переважно на україномовних користувачів;
 • .com – це розширення спочатку означало сайти компаній (від англ. company), але зараз це міжнародні сайти, як правило, з декількома мовами на вибір;
 • .net – розширення, створене від слова мережа, набирає популярності в останні роки;
 • .gov – розшифровується як урядові сайти, тому не варто використовувати для блогів.

Крім перерахованих вище, існують також галузеві та менш популярні розширення. При виборі звертайте увагу на формулювання всієї адреси, щоб уникнути невдалих скупчень слів.

Створіть хостинг-аккаунт

Окрім домену, важливим є також хостинг-аккаунт. Це місце на сервері, з якого буде завантажуватися вміст сайту, щоб користувачі інтернету могли мати до нього доступ без перерв. Важливим параметром є обсяг доступного простору, але у випадку з блогами потреба в гігабайтах не така вже й велика.

З іншого боку, варто звернути увагу на технічну підтримку на випадок виникнення проблем. Особливо для блогерів, які не вміють програмувати, це буде дуже важливою послугою. Інформацію про якість підтримки та безвідмовність слід шукати, перш за все, серед відгуків та на форумах про роботу сайтів.

WordPress чи Blogger?

Після того, як у вас є хостинг і доменне ім’я, можете встановити відповідне програмне забезпечення. Найпопулярнішим є WordPress, який має багато переваг:

 • Портал на 100% належить власнику.
 • Необмежені можливості для змін та розвитку сайту.
 • Доступ до шаблонів і плагінів.
 • Легше оптимізувати сайт для SEO.
 • Ви можете легко розширити портал магазином, форумом або іншими елементами. Просто встановіть відповідні розширення.

Інші подібні програми, такі як Joomla, пропонують такі ж великі можливості. Це рішення для людей, які хочуть повністю створити свій власний блог і приділяти йому більше роботи і уваги. Однак, існують і простіші рішення. Одним з прикладів є Blogger, який надасть хостинг і прості інструменти для створення власного контенту. Однак можливості редагування на сайті обмежені, а весь портал належить Google, і блогер лише користується його послугами.

Хоча сервіс Google дешевший, він пропонує набагато менше можливостей для розвитку і ускладнює виділення серед інших сайтів.

Знайдіть своїх читачів

Залучення читачів також є дуже важливим етапом. Контент на сайті є дуже важливим фактором успіху в цьому відношенні. Добре прочитані статті залучать нових шанувальників, утримуючи старих користувачів на сайті.

З цієї причини слід подбати про правильне написання статей. Перевірка орфографії та граматики вимагає лише встановлення відповідного розширення. Також не зайвим буде прочитати статтю перед тим, як додати її на сайт, щоб виявити помилки і друкарські помилки.

Однак одного лише контенту часто буває недостатньо. Сьогодні в польському інтернеті існують тисячі сайтів. Для того, щоб читачі дізналися про блог, його слід просувати на інших сайтах. Іноді варто написати статтю для іншого порталу, яка заохотить людей відвідати власне блог. Співпраця з іншими блогерами для просування контенту один одного також може бути цікавим рішенням.

Підсумок

 • Для того, щоб монетизувати свій контент, спочатку потрібно отримати потрібне охоплення та популярність.
 • Ви можете використовувати безкоштовні сервіси, такі як Blogger, але набагато більше можливостей відкривають такі програми, як WordPress і Joomla.
 • Варто мати власний хостинг і домен.
 • Блог повинен ґрунтуватися на інтересах власника, роблячи контент більш живим і детальним.
 • Контент – це найважливіша складова успіху, тому варто докласти до нього зусиль.
 • Для того, щоб отримати більше читачів, слід просувати власний портал.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу