Video storytelling – що це і як його створити?

Зміст

З давніх-давен люди цінували цікаві історії. Це пов’язано з тим, що історії викликають багато емоцій у слухачів, а також дозволяють їм ідентифікувати себе з персонажами та їхніми проблемами. Тож не дивно, що цей метод почав використовуватися в різних сферах маркетингу – в тому числі і в кіно. Ця форма, орієнтована на зображення, робить повідомлення дуже доступним і привабливим для глядача. Що таке video storytelling і які правила створення такого типу контенту? Пояснюємо!

Що таке video storytelling?

Video storytelling – це маркетингова стратегія, яка використовує відео, щоб розповісти історію бренду.

У цьому випадку історія розгортається за допомогою відповідного наративу, який веде аудиторію від виникнення проблеми до її щасливого вирішення. Це супроводжується низкою емоцій, покликаних створити напругу і водночас заохотити до конкретних дій.

Ролики з використанням відео-сторітеллінгу фокусують увагу на суті питання, тобто на тому, яку цінність дає прийняття пропозиції. Завдяки поєднанню зображення та звуку з вміло підібраною комунікацією, відеоконтент легко запам’ятовується. Водночас такі відео, коротші чи довші, викликають у глядачів особливі враження, що підвищує їхню залученість.

Наразі відео-сторітелінг особливо важливий у соціальних мережах, таких як YouTube, Facebook, Instagram чи LinkedIn. Згідно з дослідженнями, молодше “покоління Z” має менший час концентрації уваги, тому їх краще охопити простими візуальними образами, ніж текстовим матеріалом.

Сьогодні на візуальний контент припадає 66% постів, що публікуються в соціальних мережах. Крім того, вони отримують на 94% більше показів.

Video storytelling – з яких елементів складається?

Ефективний відео-сторітелінг має включати такі елементи:

  • Місце і час. У будь-якій історії час і місце дії мають велике значення. Хоча вони нібито є лише її фоном, насправді вони суттєво впливають на сприйняття та реакцію аудиторії. Водночас вони допомагають краще зрозуміти повідомлення.
  • Персонажі. Серед важливих складових історії, безумовно, є головні герої. Саме навколо них відбувається вся дія. Ключовий персонаж повинен бути створений за подобою глядача, щоб він міг ідентифікувати себе з ним.
  • Завдання. Перш ніж створювати захопливу історію, добре подумайте, яку цінність вона несе для аудиторії та яку дію Ви очікуєте від неї. Так вам буде легше описати шлях від виникнення проблеми до її вирішення.
  • Перешкоди. Труднощі повинні бути підкреслені у відео-сторітелінгу, оскільки саме вони допомагають людям оцінити цінність продукту або послуги, що рекламується. Використання їх у сюжеті створює напругу, водночас показуючи, що використання пропозиції усуне конкретні перешкоди.
  • Сюжет. Багато в чому залежить від творчого підходу автора. Однак часто використовується схема, яка включає в себе вступ, певне ускладнення або конфлікт і розв’язку. Важливо, щоб головний герой постійно прагнув до успіху і вчився на своїх невдачах.
  • Мораль. Її основне призначення – увінчати історію, надати своєрідний підсумок того, чого вона насправді вчить і які уроки були засвоєні присутніми персонажами.

Техніки, що використовуються у відео-сторітелінгу

Правильно створений контент допомагає захопити глядача і спонукати його до дій, які наблизять його до досягнення бізнес-цілей. Ось найпопулярніші з концепцій відео-сторітелінгу.

„Хто я?”

Споживачі надають великого значення людському фактору в будь-якому бізнесі. Тому, незалежно від того, чи керуєте Ви невеликим бізнесом однієї людини, чи володієте величезною компанією, робіть ставку на автентичний імідж, який представляє певні цінності. Покажіть, чим Ви заробляєте на життя, що Вас відрізняє і мотивує. Таким чином Ви створите зв’язок зі своєю аудиторією і зробите її більш залученою.

„Чому я тут?”

Якщо Ви прагнете побудувати довіру зі своїми клієнтами, чудовий спосіб зробити це – розповісти історію про те, як бренд або конкретна людина потрапили в певне місце. Презентуючи свій досвід, як позитивний, так і болючий, Ви покажете, скільки зусиль було докладено для досягнення поставлених цілей. Більше того, аудиторія оцінить відкритість і чесність.

„Бачення”

Для того, щоб спонукати споживачів до дії, недостатньо описати переваги товарів чи послуг. Поєднання цього з конкретним баченням та архетипами бренду, тобто його цілями та цінностями, які він сповідує, може мати вражаючий ефект. Цей метод дозволяє представити напрямок, в якому рухається компанія. У цьому випадку, однак, важливо пам’ятати, що завжди потрібно бути достовірним і враховувати реальність.

Video storytelling – правила

Якщо Ви прагнете створити ефективний відео-сторітелінг, який миттєво захопить Вашу аудиторію, виконайте наступні кроки.

1. Визначте цільову аудиторію публікації

Для того, щоб створити історію, корисно визначити, хто буде Вашою цільовою аудиторією. Чим більше інформації про Вашу цільову групу Ви зберете, тим більш адаптованим до неї буде Ваше повідомлення і тим ефективнішим воно буде. Особливо важливими є цінності, мотиви до дії, а також проблеми потенційних клієнтів.

2. Створіть план дій

Перш ніж приступити до роботи, створіть належний план. Перш за все, врахуйте свій бюджет. Крім того, надзвичайно важливо визначити конкретні цілі, яких хочете досягти за допомогою своєї історії.

3. Сплануйте канали публікації

Подумайте, які канали будете використовувати, щоб охопити свою аудиторію. Наразі соціальні мережі, такі як YouTube, Facebook і LinkedIn, особливо популярні в контексті публікації відео.

4. Підготуйте відповідний наратив

Ви отримаєте найкращий результат, працюючи з людьми, які мають досвід написання сценаріїв. Обирайте просту і зрозумілу сюжетну лінію, щоб вона легко запам’ятовувалася. Обов’язково враховуйте свою цільову аудиторію.

5. Виберіть один з форматів відео

Наразі доступні різні типи відеоформатів – анімована версія, з реальними акторами або зі спецефектами. Вибір між ними значною мірою залежить від кількості часу та бюджету, а також загальної концепції.

6. Підготуйте все необхідне для виробництва

Після того, як Ви виконали вищезгадані кроки, можна переходити до підготовки. Для цього зберіть знімальну групу або найміть досвідчених професіоналів. Щоб переконатися, що вони відповідають Вашим очікуванням, перегляньте їхні попередні роботи.

Приклади відео-сторітелінгу відомих брендів

LEGO: A Slimy Situation

Серед відомих брендів, які залюбки використовують відео-сторітелінг, є LEGO. Окрім численних рекламних роликів, він навіть має власний повнометражний фільм “The Lego Movie”. В останні роки особливої популярності набув короткометражний анімаційний фільм під назвою “Смутна ситуація” (A Slimy Situation). Він розповідає історію про LEGO City, якому загрожує злий слиз. Вибір способу його порятунку вирішували глядачі.

IKEA: Silence The Critics

У цьому дотепному рекламному ролику, створеному для бренду IKEA, представлена історія, яка ідеально влучає в цільову аудиторію. У ній йдеться про поширену проблему безладу у вітальні. На самому початку різні предмети в будинку оживають і викривають безлад у репових фразах. Це відсилання до наказу “внутрішнього критика”. За допомогою товарів ІКЕА родина організовує свою вітальню так, щоб у ній було чисто.

Підсумок

  • Відео сторітелінг – це маркетинговий прийом, який використовується при створенні рекламних роликів та інших відеоформатів. Він полягає у створенні історії, яка показує, як продукти або послуги бренду допомагають вирішити дилеми аудиторії.
  • Основними елементами відео сторітелінгу є місце і час, персонажі, мета, перешкоди, які потрібно подолати, а також сюжет і мораль історії.
  • Готуючи сценарій, ви можете використовувати перевірені концепції, такі як “Хто я?”, “Чому я тут?” або “Бачення”. Ці прийоми допоможуть налагодити зв’язок з аудиторією та підкреслити автентичність вашого бізнесу.
  • Щоб створити ефективний відео-сторітелінг, варто визначити цільову аудиторію та формат відео, а також підготувати план дій з кошторисом витрат. Після цього можна переходити до написання сценарію.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу