Навіщо вчити мови? 5 причин

Зміст

Виховані в однорідному суспільстві, люди (особливо ті, чия рідна мова – англійська) можуть думати, що їм не варто витрачати дорогоцінний час на вивчення іноземної мови, і вони обійдуться знанням своєї рідної. Однак реальність зовсім інша і володіння такими навичками приносить багато переваг, часто неочевидних на перший погляд. Давайте обговоримо деякі з них.

Які переваги має знання іноземної мови?

Вивчити іноземну мову може буквально будь-хто, і існує безліч можливостей застосувати ці навички. Ось топ-5 причин, чому Вам варто почати вивчати мову, незалежно від того, на якому етапі життя Ви перебуваєте.

Можливості для особистого та професійного розвитку

У наш час навіть знання англійської мови вже не є рідкістю, а в деяких галузях це очевидна вимога. Багато компаній мають міжнародні контакти і відправляють свої делегації за кордон, тому знання хоча б англійської мови є обов’язковою вимогою, яку вказують в оголошеннях про вакансії. Оволодіння іноземною мовою відкриває нові кар’єрні можливості – більше варіантів при виборі посади, вища ймовірність працевлаштування порівняно з кандидатом, який володіє лише рідною мовою.

Знання іноземної мови також дає можливість навчатися за кордоном, а також відкриває перспективу працевлаштування в іноземній компанії, якщо Ви плануєте емігрувати.

Комфортна подорож

Замовлення в ресторані, запитання про дорогу, заселення в готель – вивчення мови країни, до якої ви плануєте подорожувати, безумовно, полегшить ваше перебування. Крім того, місцеві жителі прихильно ставляться до туристів, які потурбувалися про те, щоб вивчити хоча б кілька базових фраз – особливо в місцях, де знання англійської мови не дуже поширене (наприклад, в деяких європейських країнах або в сільській місцевості).

Більш просунуте володіння мовою також дозволить дістатися до менш типово туристичних куточків, відомих лише автохтонам, які прагнуть познайомити допитливих мандрівників зі шматочком своєї культури.

Контакт з культурою в оригіналі

Деякі іноземні мови більше схожі між собою, інші – менше. Остання група створює набагато більше проблем для перекладачів – деякі нюанси, унікальні лише для певної мови вирази, ігри слів майже неможливо передати повністю так, щоб вони зберегли своє первісне значення.

Приклад

Німці, зокрема, є майстрами опису станів, які важко перекласти одним словом: юний Вертер страждав від Weltschmerz, а людина, яка отримує задоволення від нещастя інших, відчуває Schadenfreude.

З іншого боку, в японській мові mottainai використовується для вираження непоправних втрат (наприклад, втраченої можливості або згаяної нагоди) – фраза, яку підхопив кенійський нобелівський лауреат доктор Маатаї під час кліматичного саміту і з тих пір проникла в міжнародну активістську спільноту.

Знання мови країни, культура якої – популярна чи традиційна – нас цікавить, дозволяє нам насолоджуватися нею повною мірою. Переглядаючи фільми без субтитрів або читаючи книги в оригіналі, ми можемо “вловити” всі деталі, які безповоротно втрачаються в перекладі.

Відкриваємось світу

Навіть сидячи вдома, схилившись над підручником, ми маємо шанс опинитися в іншому місці саме через контакт з мовою. Знайомство з чужими звичаями, способом мислення, традиціями розширює кругозір і дозволяє побачити власне суспільство під зовсім іншим кутом зору. Отримання такої нової перспективи дає можливість знайти як відмінності, так і схожість між, здавалося б, абсолютно різними культурами.

Розваги для мозку

Вивчення мови, незалежно від того, в якому віці ви її вивчаєте, чудово покращує пам’ять і розвиває концентрацію – це одна з найкращих “вправ” для мозку.

До того ж, оволодівши однією мовою, легше вивчити іншу (саме тому серед нас так багато поліглотів) – особливо якщо вони походять з однієї мовної групи, як, наприклад, данська та шведська.

Підсумок

  • Іноземні мови варто вивчати, щоб підвищити свою професійну кваліфікацію – знання мов дозволить, серед іншого, навчатися за кордоном і значно підвищить шанси на працевлаштування.
  • Оволодіння хоча б однією мовою сприятиме більш спокійним подорожам, без необхідності користуватися послугами туристичного агента чи гіда.
  • Навчання також дозволяє нам розширити наші особисті перспективи, полегшуючи прямий контакт з різними культурами і даючи новий погляд на себе. Це також чудове інтелектуальне тренування, що дозволяє довше тримати розум в тонусі.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу