HTTP проти HTTPS – у чому різниця?

Зміст

У минулому переважна більшість сайтів працювала на HTTP. Однак сьогодні безпека користувачів Інтернету важливіша. Зараз стандартним є безпечне з’єднання HTTPS. У чому різниця між цими двома протоколами? І чому придбання SSL-сертифіката так важливо з точки зору SEO?

Протокол шифрування

Невід’ємною частиною кожної URL-адреси є протокол зв’язку клієнт-сервер. Це інформація про спосіб передачі інформації та порт, до якого підключається користувач Інтернету. Тому використання сертифіката SSL має велике значення з точки зору безпеки. Він забезпечує шифрування даних під час запуску сайту та його захист від третіх осіб.

HTTPS чи HTTP?

Буквально кілька років тому багато власників сайтів задавалися питанням, чи використовувати на своєму сайті протокол HTTPS, чи зупинитися на безкоштовному HTTP. Це були додаткові витрати, які не були такими важливими, як сьогодні. Так, деякі користувачі оцінили гарантію безпеки, але це не зіграло великої ролі в громадській обізнаності.

Однак сьогодні навіть невеликі сайти часто мають сертифікат SSL. Це певний стандарт сучасного Інтернету, на який очікують не лише користувачі Інтернету, а й машини та браузери Google. Вони часто повідомляють про небезпечне з’єднання і блокують доступ до сайтів за протоколом HTTP.

HTTP протокол

Назва протоколу є абревіатурою англійської назви Hypertext Transfer Protocol. Це протокол без збереження стану, тобто він не зберігає жодної інформації. Сайти, створені на його основі, повинні використовувати файли cookie, які зберігаються на вашому комп’ютері, щоб відновити сеанс сайту.

За замовчуванням вони використовують незашифрований порт 80. Тому дані вразливі для легкого перехоплення неавторизованими особами. Це стосується, зокрема, персональних даних і паролів доступу. З цієї причини протокол HTTP повільно відмовляється.

Протокол HTTP був створений із запуском першого сайту в 1990 році за адресою http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html. Стандарт WWW був повністю розроблений і запущений лише через рік, що уможливило комерціалізацію Інтернету.

Протокол HTTPS

Ім’я протоколу – Hypertext Transfer Protocol Secure. Важлива остання частина імені. Це протокол, який шифрує підключення. Це ускладнює перехоплення будь-якої інформації та гарантує більш безпечну роботу в мережі. Окрім цього, HTTPS працює як і його попередник. Він також потребує файлів cookie для зберігання інформації про сеанс, що виконується на сайті.

Цей протокол використовується в контексті онлайн-доступу до банківських рахунків протягом багатьох років. Завдяки шифруванню він дозволяє входити в обліковий запис і здійснювати перекази в цілковитій безпеці.

Щоб переконатися, що сайт зашифровано, спочатку перевірте його адресу. Він повинен починатися з назви протоколу HTTPS.

Браузер відображає закритий замок поруч з адресою. Це ще одна важлива деталь. Після натискання замка відображається ваш сертифікат SSL або TLS, який відповідає за безпечне кодування даних.

Таке свідоцтво видається на дану сторону та юридичну особу. Ви також повинні перевірити ці дані, щоб переконатися, що сайт справжній чи просто підроблений сайт банку.

Відмінності між HTTP і HTTPS

Порт за замовчуванням для HTTP – 80, тоді як для безпечного з’єднання HTTPS використовується порт 443. Це дозволяє встановлювати зашифроване з’єднання. Однак спосіб шифрування визначається не самим протоколом, а відповідним SSL-сертифікатом.

Хоча протокол HTTPS виглядає повністю зашифрованим, не всі дані залишаються безпечними. Все ще можна захопити IP-адресу комп’ютера, на якому було запущено сайт. Крім того, пам’ятайте, що захист поширюється лише на читання конфіденційної інформації третіми особами. Користувач все ще піддається впливу вірусів і шкідливих програм.

Переваги використання HTTPS

Використання безпечного з’єднання HTTPS на вашому сайті має багато переваг, зокрема:

 • більша довіра до сайту з боку користувачів,
 • дотримання правил захисту персональних даних,
 • краще позиціонування сайту,
 • браузери не блокують доступ до сайтів HTTPS.

Зараз кібербезпека є дуже актуальною темою, і варто переконатися, що сайт відповідає цьому стандарту. Це полегшить дотримання багатьох положень закону про захист персональних даних, щоб власник не піддавався штрафним санкціям за це. Крім того, користувачі можуть оцінити безпечне використання сайту.

Це надзвичайно важливо у випадку магазинів і сайтів, де можна платити. Хоча сам переказ найчастіше здійснюється через захищений сайт банку або компанії, відповідальної за онлайн-платежі, користувач може в основному вибрати магазини з сертифікатом SSL.

Як підключити HTTPS і скільки це коштує?

По-перше, вам потрібно змінити протокол сайту з HTTP на HTTPS. Однак для цього вам потрібен сертифікат SSL, який можна придбати на кілька років. У цьому випадку потрібно завершити короткий процес ідентифікації, щоб видавець сертифіката знав, що замовлення надійшло від власника. Людям, які замовляють сертифікат через хостингову компанію, яку вони використовують, цей етап стає легшим, оскільки перевірка виконується шляхом входу в їхній обліковий запис.

Є ще новіше рішення у вигляді сертифіката TLS. На цей момент він забезпечує максимально можливий захист персональних даних.

Пропозиції компаній часто включають різноманітні рішення, які відрізняються за рівнем безпеки та тривалістю. Існує три основних види сертифікатів:

 • DV, czyli Domain Validation, є базовою версією безпеки сайту. Він використовується сайтами, де користувач не надає конфіденційних даних (таких як адреса тощо).
 • OV, Organization Validation, є дещо розширенішою безпекою. У цьому випадку ідентифікація юридичної особи проводиться ретельно і компанія повинна надати виписку з Державного судового реєстру або партнерську угоду. Рекомендується, наприклад, для невеликих магазинів або сайтів з платним доступом.
 • EV, Extended Validation, є повною автентифікацією, типовою для банків, фінансових установ і великих інтернет-магазинів.

SSL сертифікат і SEO

Наявність сертифіката SSL також дуже важливо з точки зору SEO. Ця інформація була підтверджена Google ще у 2014 році. Автоматизації віддають перевагу перевіреним сайтам, тому сайт із сертифікатом буде вище за результатами, ніж той, що працює за протоколом HTTP.

Переходячи на HTTPS, не забудьте перенаправити всі підсторінки на новий протокол. Вам також потрібно оновити зображення на сайті. Нарешті, вам потрібно додати портал до Google Search Console, щоб його було повторно проіндексовано.

Підсумок

 • HTTP — це перший веб-протокол, який працює з 1990 року.
 • HTTPS — це зашифроване з’єднання, і єдиною інформацією, яку можна легко отримати за допомогою цього рішення, є IP-адреса комп’ютера.
 • Щоб запустити зашифроване з’єднання, необхідно придбати сертифікат SSL або більш сучасний сертифікат TLS.
 • Сертифікат часто пропонується в трьох варіантах, що відрізняються за рівнем захисту та призначенням.
 • Позиціонування сайту сильно залежить від наявності відповідного сертифіката. Google підтримує довірені підключення.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу