Зразковий текст у копірайтингу – чи варто його писати?

Зміст

Фрілансери-початківці, в тому числі копірайтери, не завжди добре розуміють правила своєї професії. Вони ще не ознайомилися з предметом, ще не заробили грошей на новій роботі, а від них уже щось вимагають. На початку співпраці це, як правило, проба письменницьких навичок. Пробний текст у копірайтингу досі викликає багато суперечок. Чи справді є чого боятися? Запрошуємо Вас читати далі!

Чому клієнт очікує зразки текстів?

Зразок тексту, наданий копірайтером, покликаний показати клієнту, що кандидат на посаду “знає свою справу”.

Оцінюються навички письма, легкий почерк, відповідність тематиці, креативність, заслуги, а також пунктуальність і комунікабельність.

Якщо завдання виконано не відповідно до замовлення або нижче очікуваного рівня, це може призвести до того, що клієнт затримає весь проект і втратить гроші. Невдалому підряднику доведеться шукати іншого копірайтера для створення нового контенту – а це займе певний час. Ось чому для замовника так важливо мати пробний текст у копірайтингу – тоді він знає, чого очікувати від автора і чи хоче користуватися його послугами.

На жаль, є й інша сторона медалі. Іноді можна зіткнутися з нечесною практикою замовлення письменників, тобто безкоштовним використанням готових зразків текстів у своїх проектах. Досить подумати, що клієнт знаходить кількох таких людей, від яких отримує зразки, і має повністю виконане завдання, в яке не вкладає жодних коштів. Звичайно, це виняткові ситуації, але якщо копірайтер зіткнеться з такою нечесністю один раз, іншого зразка йому можуть більше ніколи не надіслати.

Зразкові тексти готуються з метою отримання повного завдання та винагороди за нього.

Не дивно, що фрілансери неохоче відгукуються на такі “прохання” від потенційних клієнтів, якщо вони вже були обмануті в минулому. Для них це означає жертвувати часом, який вони могли б використати для іншого оплачуваного завдання.

Коли варто витратити час на підготовку пробного тексту?

Пробний текст у копірайтингу може стати тим аргументом, який переконає потенційного клієнта скористатися Вашими послугами, тому не варто відмовлятися від нього. Зверніть увагу на наступні моменти і можливо Вам вдасться захистити себе від нечесної гри:

 • Перевірте надійність замовника.
 • Ніколи не погоджуйтеся на кілька тестових текстів.
 • Захистіть текст перед публікацією – наприклад, зазначивши, що він призначений для перевірки Ваших навичок і не призначений для публікації.
 • Погодьтеся з клієнтом хоча б на символічну плату за зразок тексту і включіть деталі в договір.
 • Перетворіть текст на графіку – Ви можете зробити скріншот готового тексту і таким чином ускладнити завдання для того, хто захоче використати текст без Вашого дозволу.
 • Запропонуйте тему для зразка самостійно або оберіть споріднену тему.

Зразки текстів vs портфоліо

У професії копірайтера портфоліо відображає Ваші навички. Виділіть у ньому те, що у Вас виходить найкраще, на чому Ви спеціалізуєтесь і в чому Ви відчуваєте себе справді добре. Покажіть себе з найкращого боку. Тоді є шанс, що клієнт не буде вимагати пробний текст, а лише побачить інші Ваші роботи.

Однак, якщо у Вас немає власного портфоліо або воно дуже обмежене, Ви можете погодитися надіслати зразок. Ви отримуєте шанс на вигідну співпрацю, а шахрайство трапляється відносно рідко.

Згода на публікацію

Ви можете зіткнутися з іншою ситуацією, коли Ви добровільно погоджуєтеся на публікацію надісланого Вами контенту, навіть не підозрюючи про це. Іноді потенційні замовники гарантують це, просячи Вас підписати документ, в якому Ви погоджуєтесь безкоштовно надати ліцензію. Це законно, тому Ви повинні знати про це (і уважно читати контракти!).

Причини відхилення пробного тексту

Якщо Ви вирішили надіслати клієнту зразок своїх навичок, було б непогано зробити це належним чином. Найпоширенішими причинами відхилення тексту є:

 • явні мовні, орфографічні та пунктуаційні помилки, які фактично відштовхують потенційного клієнта;
 • скопійований контент;
 • недостатня письменницька майстерність і відсутність легкості викладу;
 • завищені фінансові очікування (якщо вони не обумовлені на початку);
 • незнання принципів SEO;
 • складна комунікація з копірайтером;
 • зрив дедлайну, зазначеного в завданні.

Якщо клієнт не бажає співпрацювати з Вами після написання зразка, Ви завжди можете використати текст для створення свого портфоліо.

Підсумок

 • Пробний текст може стати тим аргументом, який переконає потенційного клієнта скористатися послугами письменника.
 • За зразком тексту клієнт оцінює письменницькі навички копірайтера, легкість його пера, креативність, надійність, а також пунктуальність і комунікабельність.
 • Написання пробного тексту пов’язане з певним ризиком – витрата часу на його підготовку не завжди призводить до співпраці.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

28.05.2024 Маркетинг
24.05.2024 Копірайтинг
22.05.2024 Копірайтинг
20.05.2024 Копірайтинг
16.05.2024 Маркетинг
14.05.2024 Поради
10.05.2024 Поради
08.05.2024 Копірайтинг
06.05.2024 Поради

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу