Ефективна віддалена робота – як добре працювати, не виходячи з дому?

Зміст

Для багатьох віддалена робота є ідеальним рішенням, оскільки дає можливість поєднувати домашні обов’язки з професійною діяльністю та великою свободою в організації власного часу. Для інших – це портал до плутанини, адже, зрештою, дім – це не робоче місце. Чи можна добре працювати, не виходячи з дому? Що можна зробити, щоб віддалена робота була ефективною і приносила задоволення?

Віддалена робота – ідеальний варіант?

Незважаючи на постійне зростання популярності такої системи, для багатьох робота з дому все ще залишається “не роботою”. Тому що немає тиску, немає необхідності вставати щодня, немає колег за столом, одним словом – немає атмосфери. Тому цінність такої роботи применшується, адже працювати і, тим більше, заробляти, не виходячи з дому, неприродно. Однак слід визнати, що в цьому щось є.

Працювати віддалено в середовищі, яке є абсолютно звичним, абсолютно безкоштовним, улюбленим, абсолютно знайомим, не для всіх.

Для багатьох саме такі ідеальні умови означають одне – нездатність зосередитися, відсутність мотиваторів, нудьгу, а отже, нездатність якісно виконувати свою роботу. Що можна зробити, щоб добре працювати віддалено?

Дисципліна у віддаленій роботі

Це те, що є найскладнішим у віддаленій роботі. Відомо, що тиск може бути мотивуючим фактором, але віддалена робота дещо позбавлена цього. У певному сенсі, тому що ніщо не заважає Вам – і це навіть бажано – розвивати його самостійно. Як це зробити? Шляхом пошуку рішень, які дозволять Вам бути максимально продуктивними, з відчуттям контролю над своїм часом і раціональним розділенням роботи та особистого життя.

ТомуВам доведеться створити для себе правильні умови для віддаленої роботи, яких Ви будете дотримуватися, на кшталт тих, що створені в кожному офісі. Одним словом, потрібно виробити власний внутрішній тиск, відчуття необхідності, схему дій, якої Ви будете сумлінно дотримуватися.

Це, безумовно, допомагає тримати вашу віддалену роботу і … Ваше життя в порядку.

Дуже важливо усвідомлювати – віддалена робота – це НЕ сидіння вдома. Це робота – справжня робота, яка дозволяє Вам розвиватися, дає Вам дохід. В ідеалі, можна робити це, не виходячи з улюбленого крісла! Тож потрібно налаштувати себе на максимальне використання такого ідеального поєднання приємного і корисного, важливого і необхідного.

Як ефективно працювати вдома?

Отже, якщо Ви хочете працювати віддалено, робити це добре і отримувати максимальну віддачу від такої системи, Вам слід пам’ятати про декілька ключових моментів:

Час роботи

Знайдіть свої найпродуктивніші години та час і використовуйте їх по максимуму. Будьте чесними з собою – це, врешті-решт, ВАШ час, ніхто не збирається його у Вас забирати, але й ніхто не збирається його віддавати, тому не витрачайте його на те, що Ви можете зробити пізніше.

Ритуали

Створіть для себе розпорядок дня, так, ніби Ви йдете на роботу. Одягніться, поїжте, приведіть до ладу простір навколо себе, одним словом – налаштуйтеся на роботу. Неважливо, коли Ви віддаєте перевагу працювати – вранці чи ввечері. Заведіть будильник, заваріть каву/чай, обійміть себе і сідайте за роботу. Не захоплюйтеся думками “зрештою, я не мушу” або “за хвилину”. Рутина – це те, що робить організацію вашого дня набагато ефективнішою!

Планування

Складіть для себе план дій на кожен день. Враховуйте кожен дедлайн, ступінь складності роботи, час, необхідний для виконання конкретного завдання, а також перерви та харчування. Робочий графік полегшить Вам тайм-менеджмент.

Місце роботи

Створіть для себе домашній офіс. Це має бути Ваше улюблене місце, з правильними “флюїдами”, де Ви просто почуваєтеся комфортно. Якщо ви живете не самі – скажіть своїм домочадцям, що це ВАШЕ робоче місце в будь-який час і завжди використовуйте його. Одним словом – влаштуйте себе максимально комфортно.

Відпочинок

Працювати з дому, звичайно, не означає бути прив’язаним до столу протягом 8 годин. Ви самі вирішуєте, скільки працювати і коли робити перерву. Використовуйте її з максимальною користю – провітріть голову і свої думки. Протягом цих кількох хвилин НЕ ДУМАЙТЕ про роботу. Але не відкладайте на потім і займіться справами, які зазвичай залучають вас більше, ніж Ви очікуєте.

Хороше обладнання

Переконайтеся, що електроніка, якою Ви користуєтеся, надійна і… зручна. Немає нічого більш дратівливого в будь-якій роботі, ніж комп’ютер, що заїкається, поганий Інтернет, телефон, який потрібно заряджати щогодини. Не витрачайте свій час на розбірки з несправним обладнанням.

Оточення

Позбудьтеся відволікаючих чинників. Під час роботи переконайтеся, що Вас ніщо не відволікає. Вимкніть сповіщення та додатки, які відволікають Вас від роботи. Також створіть собі фон для відпочинку очей – оточіть себе зеленню, позитивними кольорами, завжди майте щось гарне і приємне, на що можна подивитися.

Окреслення меж

Ви працюєте з дому, але дім – це НЕ робота. Навчіться вимикати комп’ютер і відокремлювати особисте життя від роботи. Але не шахраюйте – якщо у Вас є час на роботу – працюйте і не шукайте відмовок. Якщо у Вас залишилася вільна хвилина від робочого часу – проведіть дослідження для наступного завдання, нового плану дій, визначте свої наступні пріоритети. Коли, в свою чергу, у вас немає робочого часу – насолоджуйтеся життям так, як вам подобається, закрийте шухляди з роботою, відкрийте ті, що дозволяють Вам від неї відволіктися.

Не працюйте кожну вільну хвилину або тоді, коли відчуваєте, що більше не можете дати нічого хорошого. Розум подібний до машини – якщо його перевантажити, він просто сповільнить свою роботу, і Ваша праця не дасть тих результатів, яких Ви очікуєте.

Контакти

Те, що Ви працюєте вдома, не означає, що Ви повинні усамітнюватися, хоча Ви неминуче перебуваєте далеко від своїх колег. Тому переконайтеся, що Ви зустрічаєтеся з людьми після роботи, розвиваєте дружні стосунки та проводите час з друзями та родиною, щоб не загнати себе в самотність.

Гарне середовище для віддаленої роботи – це половина успіху. Інша половина – це питання власного підходу та визначення очікувань. У такій роботі кожен є господарем свого часу і свого успіху.

Віддалена робота не означає, що у Вас менше обов’язків, навпаки, вона відкриває набагато більше можливостей. Потрібно лише правильно ними користуватися.

Ефективна віддалена робота – як досягти успіху?

Дистанційна робота – це розкіш сьогодення. Вона дозволяє досягти внутрішнього спокою і дає відчуття професійної реалізації, одночасно налагоджуючи особисте життя. Важко знайти більшу незалежність. Однак для того, щоб вона приносила задоволення і належні плоди, потрібно докласти трохи зусиль і відданості.

Підсумок

  • Добре організована робота та наявність плану дій під час віддаленої роботи є запорукою того, що Ви не змарнуєте свій потенціал та відведений час.
  • Дистанційна робота відкриває широкі можливості – керувати власним часом і досягати ідеального балансу між роботою та особистим життям.
  • Дистанційною роботою може займатися будь-хто – все, що для цього потрібно, це самодисципліна та правильне ставлення.

Послуги копірайтингу, редагування та перекладу

Зв’яжіться з нами та опишіть, який контент Вас цікавить. Ми підготуємо пропозицію з індивідуальними цінами та дедлайнами. Детальну інформацію про наші послуги можна знайти на сайті.

 

Стань спеціалістом у сфері копірайтингу

Ми підготували унікальні курси, які викладають наші фахівці, що не лише дадуть необхідні знання, а й поділяться корисними порадами: курс копірайтингу, курс транскрипції, курс коректора.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

19.07.2024 Поради
17.07.2024 Поради
15.07.2024 Коректура і редагування
11.07.2024 Коректура і редагування
09.07.2024 Поради
05.07.2024 SEO
03.07.2024 Поради
01.07.2024 Коректура і редагування
27.06.2024 Поради

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу