(Не) кожен може писати або наука копірайтингу

Зміст

Писати, щоб заробляти на життя – звучить як казка! Адже писати може кожен, головне – не робити помилок і адаптуватися. Зрештою, написання хорошого тексту не може бути чимось складним! Якби це було так, то професія копірайтера втратила б сенс, адже кожен писав би для себе. Тим часом, однак, ця галузь процвітає, хоча не всі залишаються в ній. Як навчитися копірайтингу, щоб реалізувати свої мрії та амбіції щодо професійного створення контенту? Ось кілька порад про те, як навчитися писати тексти, в яких є вся суть!

Як стати копірайтером?

Копірайтинг – це мистецтво поєднувати слова таким чином, щоб вони створювали контент, який впливає на почуття, уяву, інтелект та естетику.

Він апелює до вищих почуттів і наділяє слова силою здійснювати події. Копірайтинг – це створення світу через текст, який сам є цінністю і надає цінності тому, що він описує.

Хтось скаже, що це перебільшення, велике переосмислення, перебільшене бачення того, хто вважає себе автором, але ж копірайтинг – це не література! Що ж… в цьому і полягає відповідь на питання, як стати копірайтером і як навчитися копірайтингу. Ніхто, хто думає, що вміння писати достатньо, не стане копірайтером.

Це тому, що для початку потрібно правильно дивитися на текст, як на щось більше, ніж просто набір слів. Тоді Ви прийдете до рішення: я хочу писати. Писати так, щоб впливати на людей, створювати тексти, які передаватимуть інформацію, почуття, враження, емоції. Тексти, які будуть жити і втілювати в життя те, про що в них йдеться. Якщо у Вас є такий настрій – Ви на правильному шляху до того, щоб знайти свій шлях в індустрії.

Навчання копірайтингу – з чого почати?

Насправді, можна зробити висновок, що… цьому не можна навчити – це треба відчути! Це не означає, що Ви не можете відточити напрямок, який десь у Вашій підсвідомості завжди був правильним.

Ось кілька порад, які допоможуть Вам розпочати прекрасну пригоду написання текстів. Навчитися копірайтингу не складно, але все ж таки потрібно трохи переключитися. Це трохи схоже на повернення до шкільної лави, начебто Ви знову вчитеся писати і читати. Ви повинні пройти через це знову, хоча весь процес виглядає трохи інакше. Що робити або чому навчитися, щоб створювати хороші тексти?

Читай

Копірайтингу неможливо навчитися, якщо Ви не любите читати. Читання підвищує письменницький потенціал – воно збагачує мову і підвищує чутливість до її естетики, поглиблює уяву, розширює знання. Але любити Пруста і насолоджуватися поезією – попри зовнішню привабливість – замало.

Копірайтинг – це сфера, яка передбачає створення контенту з різними меседжами, стилем і цінностями. Тому, чим ширші горизонти читання, тим більше можливостей відкривається перед вами. Тому варто бути відкритим до різних текстів і різних жанрів. Кожна частина контенту важлива і кожна частина варта уваги – це збільшить ваші шанси на універсальність, яка є цінною в копірайтингу.

Пиши

Не можна сказати, що копірайтерами стають лише ті, кому не вдалося видати книгу, або блогери та переможці літературних конкурсів. Навіть якщо Ви не маєте жодних літературних досягнень – Ви можете навчитися добре писати.

Головне – звертати увагу на контент, який Ви створюєте, і якомога частіше користуватися можливістю… писати красиво! Електронний лист на роботу? Текстове повідомлення колезі? Привітання на випадковій листівці? Листівка зі свята? Коментар в Інтернеті? Це все має значення!

Ви повинні звертати увагу на те, що Ви пишете і як Ви пишете, намагатися, дбати про зміст, якість і правильність.

Це нелегко в епоху повсюдної діджиталізації, коли надзвичайно мало уваги приділяється стилю і правилам – всі поспішають, словники виправляють, є ще стільки інших важливих справ! Але варто перефразувати приказку “Як Вас бачать, так про Вас і пишуть” на “Як Ви пишете, так Вас і бачать”.

Тож якщо Ви пишете смс чи електронний лист – пам’ятайте про польські символи, коми, синтаксис. Якщо Ви хочете написати привітання – придумайте його самостійно, не використовуйте готові шаблони. Якщо Ви пишете коментар, подбайте про його форму. Простіше кажучи, поважайте мову, яку Ви використовуєте завжди і скрізь – вона відповідає за Ваш успіх, це робочий інструмент, який Ви не залишаєте на робочому столі в неробочий час. Вона завжди з вами і має бути вашим найбільшим надбанням.

Вчись!

Звучить загрозливо? Зовсім ні… Але все ж таки копірайтинг вимагає від Вас постійного відточування своїх навичок. Робити це можна різними способами, в тому числі й тими, які, на перший погляд, не здаються чимось амбітним.

Розгадувати кросворди, грати в Скрабл, читати блоги, писати оповідання… Це вже звучить весело, чи не так? І все це йде на покращення ваших мовних навичок! І ще раз – читайте, звертайте увагу на форму і зміст, не знецінюйте жоден текст.

Як копірайтер, Ви можете писати як спеціалізовані тексти з високою змістовною цінністю, так і описи товарів, які повинні бути конкретними, але водночас привабливими. Все однаково важливо! Читайте, шукайте, надихайтеся, знайомтеся з кращими та досвідченішими за вас. Відкривайтеся, щоб вчитися у них.

Існує також трохи “темна” сторона… Копірайтинг, зрештою, має свою власну специфічну лексику. SEO, заголовок, анкор, ключові слова… Чим раніше Ви це зрозумієте, тим краще! Читайте галузеві сайти, вивчайте термінологію. Вивчіть специфікації для різних текстів, як створювати контент з певним повідомленням, що повинно його виділити, і як відрізнити хороший контент від поганого. Одним словом, познайомтеся зі світом, у який хочете потрапити, подивіться на нього зсередини, вивчіть конкуренцію, ринок, очікування.

Уяви та гарного стилю недостатньо – є ще технічна сторона, щоб зробити текст дійсно сильним!

Чи складно бути копірайтером?

Все залежить від підходу. Якщо Ви плануєте кар’єру в ній лише тому, що можете сидіти в комфортному офісі чи вдома і просто писати – тоді так, це буде складно, бо викриє всі Ваші слабкості та недоліки в тому, що Ви мали б вміти робити в ідеалі. Тож це буде досить болючий і розчаровуючий урок.

Однак, якщо Ви ставитеся до копірайтингу як до мистецтва, а до кожного тексту – як до твору особливої цінності, що вимагає індивідуального підходу, а головне – якщо Ви відкриті до поглиблення своїх знань про те, що вже добре знаєте, теоретично – це буде вимогливо, але не складно, і, безумовно, корисно!

Підсумок

  • Копірайтинг – це більше, ніж просто вміння писати. Це мистецтво створення контенту, який – незалежно від його форми чи повідомлення – передає цінність та емоції. Тому воно починається з розгляду текстів як чогось більшого, ніж просто слова, спресовані в осмислене ціле.
  • Щоб навчитися писати хороші тексти, необхідно почати з того, що звертати увагу на деталі навіть найпростішого контенту і розширювати свої читацькі горизонти.
  • Перш ніж почати писати тексти самостійно, варто ознайомитися з технічними аспектами копірайтингу, вимогами до конкретних текстів, термінологією та тонкощами галузі.

Послуги копірайтингу, редагування та перекладу

Зв’яжіться з нами та опишіть, який контент Вас цікавить. Ми підготуємо пропозицію з індивідуальними цінами та дедлайнами. Детальну інформацію про наші послуги можна знайти на сайті.

 

Стань спеціалістом у сфері копірайтингу

Ми підготували унікальні курси, які викладають наші фахівці, що не лише дадуть необхідні знання, а й поділяться корисними порадами: курс копірайтингу, курс транскрипції, курс коректора.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

19.07.2024 Поради
17.07.2024 Поради
15.07.2024 Коректура і редагування
11.07.2024 Коректура і редагування
09.07.2024 Поради
05.07.2024 SEO
03.07.2024 Поради
01.07.2024 Коректура і редагування
27.06.2024 Поради

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу