Що таке плагіат в Інтернеті та які його наслідки?

Зміст

Сучасний Інтернет – це база знань з будь-якої тематики. Він дає відповіді майже на всі питання. Щодня він поповнюється новим контентом, вбираючи його, як губка. Коли ви розміщуєте в мережі черговий текст, статтю або навіть опис в інтернет-магазині, вам може здатися, що він унікальний і єдиний у своєму роді. Ви також впевнені, що тексти, які Ви доручаєте написати професійному копірайтеру, є саме такими – текстами. Однак чи завжди це так? Дізнайтеся, що таке онлайн-плагіат і які наслідки він може мати.

Унікальний контент – важливий крок у позиціонуванні сайту

Якщо Ви хочете підняти свій сайт на вищі позиції в пошукових системах, Вам потрібно звернути особливу увагу на контент, який Ви розміщуєте на ньому. Це стосується текстів у блогах, експертних статей, порад і навіть описів товарів та їхніх категорій.

Хоча Ви можете надихатися своїми конкурентами та їхньою роботою, копіювання контенту (повністю або навіть частково), який хтось уже розмістив, може мати для Вас не тільки юридичні наслідки, але й, перш за все, призвести до втрати визнання Ваших читачів та клієнтів. Також не так легко обдурити роботів Google, оскільки завдяки налаштуванню відповідних алгоритмів вони дуже чутливі до дублікатів текстів, що з’являються в Інтернеті.

Унікальний контент може принести Вашому сайту набагато більше користі, ніж дослідження, які вкидаються на швидку руку і частково або повністю копіюються. Створюючи хороший і цінний контент, ви можете багато виграти в очах Вашої аудиторії. У той час, коли Інтернет переповнений безліччю неякісних текстів, індивідуальний підхід до створення автентичного повідомлення цінується ще більше.

Що таке плагіат в Інтернеті?

Плагіат – це не що інше, як крадіжка. Однак ми говоримо не про викрадення чужих речей, а про привласнення контенту, який раніше був створений іншою особою і трактування його як свого власного.

Говорячи про плагіат, ми можемо розрізняти дві його форми:

  • Відкритий плагіат – коли твір або частини твору привласнюються і приписуються новому “автору”.
  • Прихований плагіат – це коли в роботу плагіатора включаються частини запису з іншої статті або тексту. Про прихований плагіат також говорять, коли частина контенту копіюється з використанням інших слів і частково змінюється, але ідея статті не змінюється взагалі.

Може статися так, що чужі слова настільки збігаються з вашими думками про тему та ідеально вписуються у вашу статтю, що ви просто не хочете їх пропускати. Що тоді робити?

Найкращий спосіб уникнути плагіату – визначити автора уривка або цитати, яку ви хочете використати у своєму тексті. Пам’ятайте, що посилання на джерело і зазначення автора тексту не применшить ваші знання в очах читачів. Це хороший спосіб показати, що Ви дбаєте про якісні дослідження.

Негативний вплив плагіату в Інтернеті

Дублювання чужого контенту на перший погляд може бути дуже привабливим для автора. Це економить багато часу, це швидке “скопіювати і вставити”, і всього за кілька хвилин нова стаття з’являється на вашому сайті, генеруючи більше трафіку. Це тільки на перший погляд так виглядає.

Ви можете подумати, що ніхто не помітить два однакових тексти в гущі інтернету. Зрештою, тисячі таких текстів з’являються в мережі щодня. Однак це дуже легко перевірити.

Хоча ви можете витримати покарання, накладені на вас пошуковими системами, наприклад, фільтри, що блокують ваш сайт від пошуку, ви не зможете відновити довіру, втрачену в очах Вашої аудиторії.

Як перевірити, чи маєте справу з плагіатом?

Якщо у Вас є бізнес в Інтернеті, це зовсім не означає, що Ви повинні створювати контент, який розміщуєте на своєму сайті, самостійно. Для багатьох набагато простіше і швидше віддати написання професійного контенту для блогу або інтернет-магазину на аутсорсинг копірайтеру, який має в цьому досвід.

Як переконатися, що тексти, за які Ви платите, ще не лежать в якомусь куточку інтернету? Ви можете зробити це самостійно, вставивши вибраний фрагмент тексту в пошукову систему. Ви легко знайдете всі сторінки, де ця фраза була використана.

Якщо Вам потрібен більш розширений пошук, можете скористатися професійним антиплагіатним програмним забезпеченням або безкоштовними чи платними додатками.

Висловіть це своїми словами

Відчуття перевантаженості у багатьох сферах життя не є чимось чужим для нас сьогодні. Є багато всього. Це призводить до сумнівної якості продуктів, які ми отримуємо, а також контенту, з яким ми стикаємося в Інтернеті.

Ось чому індивідуальний підхід, свіжий погляд і автентичність у тому, що ми робимо і які продукти пропонуємо іншим, сьогодні на висоті. Не обов’язково бути майстром слова, щоб створювати цікаві описи для товарів, які ви продаєте у своєму інтернет-магазині. Якщо вам просто подобається те, що Ви робите, і Ви знаєте, що пропонуєте, унікальний опис буде набагато ціннішим і переконливішим, ніж шаблонне пояснення того, що Ви хочете продати.

Якщо у Вас також є блог, якщо у Вас є інтернет-магазин, щоб залучити до Вас клієнтів з Інтернету, влийте в нього частинку себе або, можливо, анекдот. Не пишіть під роботів, пишіть і творіть для людей, але робіть це по-своєму. Це допоможе вам уникнути плагіату в Інтернеті і дасть вам ширшу аудиторію.

Підсумок

  • Плагіат в Інтернеті – це привласнення контенту, який раніше був створений іншою особою, і видача його за свій власний.
  • Черпати натхнення у конкурентів та їхніх робіт – це непогано, але копіювання контенту (всього або навіть частини), який хтось уже опублікував, може не тільки мати для вас юридичні наслідки, але, перш за все, ви втратите визнання ваших читачів і клієнтів.
  • Щоб перевірити, чи текст вже десь опублікований, просто вставте його частину в пошукову систему, і Google покаже вам результати. Ви також можете скористатися професійним антиплагіатним програмним забезпеченням або додатками.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

28.05.2024 Маркетинг
24.05.2024 Копірайтинг
22.05.2024 Копірайтинг
20.05.2024 Копірайтинг
16.05.2024 Маркетинг
14.05.2024 Поради
10.05.2024 Поради
08.05.2024 Копірайтинг
06.05.2024 Поради

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу