5 найбільш поширених маркетингових помилок

Зміст

Кажуть, що не помиляється лише той, хто нічого не робить. Тим не менш, є сфери, в яких варто їх уникати, оскільки вони можуть спричинити додаткові витрати і віддалити Вас від омріяного успіху. Однією з таких сфер є маркетинг, який часто не прощає помилок. Тому перед тим, як приступити до створення стратегії просування Вашого бізнесу, ознайомтеся з помилками, яких варто уникати. Ось найпоширеніші маркетингові помилки!

Помилка №1 – Відсутність стратегії та бачення

Гірше для Вашого бізнесу, ніж неадекватно розроблена маркетингова стратегія, може бути лише її відсутність. Думаючи, що “якось воно буде” і приймаючи спонтанні рішення, Ви значно збільшуєте ризик невдачі.

Щоб досягти успіху, потрібно мати бачення, дивитися в майбутнє і створити комплексний план дій.

Як уникнути цієї маркетингової помилки? Перш за все:

 • проаналізуйте поточну ситуацію у Вашій компанії та визначте цілі, яких Ви хочете досягти;
 • визначте бюджет компанії на конкретні маркетингові активності;
 • знайте потреби Ваших клієнтів і подумайте, як їх задовольнити;
 • проаналізуйте своїх конкурентів і з’ясуйте, що Ви можете зробити краще;
 • обрати правильні методи просування та маркетингові канали;
 • створити план на випадок непередбачуваних ситуацій.

Звісно, не забувайте також про гнучкість – іноді, якщо один із Ваших напрямів діяльності виявиться неефективним, необхідно буде швидко впроваджувати зміни. Однак завжди варто робити це з головою і на основі ретельного аналізу.

Помилка №2 – напористе просування

Реклама оточує нас з усіх боків, тому споживачі стають дедалі чутливішими до неї. Простіше кажучи, вони не люблять, коли їм “нав’язують” товар чи послугу. Тому замість того, щоб бомбардувати потенційних клієнтів спамом і порожніми рекламними слоганами або використовувати відомі маніпулятивні прийоми, запропонуйте їм цінний контент.

Саме тут у гру вступає контент маркетинг. Корисні статті в блозі, навчальні відео на YouTube або фактологічні подкасти сформують позитивний імідж Вашого бренду, підвищать рівень довіри до Вашої компанії і, що найголовніше, ефективніше просуватимуть Ваш товар або послугу.

Помилка №3 – не визначена цільова аудиторія

Знання свого потенційного клієнта – це Ваша найсильніша зброя в боротьбі за лідерство на ринку. Якщо Ви добре знаєте потреби своїх споживачів, Ви зможете адаптувати свою пропозицію до них і вибрати методи просування, які заохотять більше людей користуватися Вашими товарами чи послугами.

На жаль, багато підприємців вважають, що їхні продукти призначені для всіх, і пропускають етап визначення цільової групи. Не робіть цієї маркетингової помилки і перед тим, як впроваджувати будь-які заходи:

 • подумайте про те, хто може отримати вигоду від Вашої пропозиції і кому вона може допомогти покращити якість життя;
 • визначте вік, стать, освіту, місце проживання і навіть спосіб життя Вашого потенційного клієнта;
 • з’ясуйте, що потрібно Вашому клієнту, як до нього достукатися і як заохотити його скористатися Вашою пропозицією.

Чим більше інформації Ви отримаєте, тим ефективніше зможете створювати і, в подальшому, оптимізувати свої маркетингові кампанії.

Помилка №4 – відсутність аналізу та висновків

Як маркетингова стратегія вплинула на продажі та яку реакцію викликала у споживачів? Яких помилок було допущено під час рекламних заходів? Які елементи стратегії можна вдосконалити, щоб досягти ще більшого ефекту? Це лише деякі з питань, на які слід відповісти після завершення кампанії.

Між тим, відсутність будь-якого аналізу є поширеною маркетинговою помилкою, яка може позбавити Вас шансу досягти успіху. Якщо Ви хочете збільшити продажі та розвивати свій бренд, Вам необхідно вимірювати наслідки своїх дій та вчитися на них. Тим більше, що це не складно – іноді все, що Вам потрібно зробити, це скористатися безкоштовними інструментами, такими як Google Analytics або Google Search Console.

Помилка №5 – непорозуміння з клієнтом

Знати потреби клієнтів і прислухатися до них недостатньо. Щоб Ваш бренд закріпився у свідомості споживачів і довіра до нього зростала з кожним місяцем, необхідно налагодити з ними стосунки. Не відповідати на коментарі в соціальних мережах, гнівно реагувати на негативні відгуки або непрофесійне обслуговування клієнтів – все це маркетингові помилки, яких Ви обов’язково повинні уникати.

Не бійтеся взаємодіяти зі своїми клієнтами і робіть кроки для створення зацікавленої та активної спільноти навколо Вашого бренду. Ви побачите, як сильно це вплине на розвиток Вашого бізнесу.

Підсумок

 • Фундаментальною маркетинговою помилкою є відсутність мети та бачення – без цього досягнення бажаного успіху виявиться неможливим.
 • Уникайте настирливого просування – клієнти надто чутливі до цього і набагато більше цінують фактичний і корисний контент.
 • Якщо Ви хочете ефективно просувати свою пропозицію, Ви повинні знати своїх клієнтів та їхні потреби. Тому не забудьте визначити свою цільову групу.
 • Щоб уникнути помилок у майбутньому та ефективно оптимізувати маркетингові стратегії, проводьте детальний аналіз та вимірюйте результати своєї діяльності.
 • Подбайте про комунікацію зі своїми клієнтами, взаємодійте з ними та надавайте їм необхідну підтримку. Таким чином Ви сформуєте позитивний імідж свого бренду.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу