Як писати медичні статті?

Зміст

На перший погляд, написання статті здається простим. Все, що потрібно зробити – це провести дослідження, підготувати план статті і почати писати. Однак реальність не така барвиста. Часто інформація, знайдена в Інтернеті, не підкріплена жодними науковими даними, а наступні портали лише відтворюють помилку, яка вже була зроблена один раз. Тож як писати медичні статті та викладати наукові знання на папері в доступній формі? Ось кілька порад!

Медичні матеріали – про що слід пам’ятати?

Цінні тексти на сайті створюють експертний імідж бренду, генерують трафік на сайт, залучають нових клієнтів і навчають. Однак для цього статті повинні бути змістовними, цікавими, але водночас зрозумілими пересічному читачеві. Про що слід подбати при створенні медичних текстів?

Пошук інформації

Першим кроком у написанні статті є якісне дослідження, тобто пошук інформації, яка може бути корисною для нас. У випадку зі статтями в широкій галузі медицини це може бути проблематично – особливо, якщо ми не маємо жодного уявлення про медицину або здоров’я.

Шукаючи натхнення, ми можемо натрапити на фрагмент тексту, що містить інформацію, яка нас зацікавить і яку ми самі захочемо описати. На жаль, тут ми можемо дуже легко помилитися. Що, якщо ця інформація не має наукового підтвердження, а ми її відтворюємо і передаємо далі? Пересічний читач не знатиме, як перевірити інформацію, і просто повірить нашій статті. Як цього уникнути? Є дві можливості:

  • провести дуже хороше дослідження в медичних базах даних і написати текст самостійно,
  • найняти професійного копірайтера, який розбирається в медичній тематиці, і довірити йому це речення.

Що потрібно реципієнту?

Другий дуже важливий крок – подумати, які знання читач повинен винести з цієї статті. Чи зацікавить вона його або її? Потреби аудиторії дуже важливі.

Прикладом можуть бути статті про вітамін D. Більшість текстів дуже детально описують причини і симптоми дефіциту і, зокрема, його поповнення. Що робити, якщо читачів найбільше цікавить, чи потрібно додавати вітамін D, чи можна знайти його в продуктах харчування?

Одержувач прогляне Ваш текст, не знайде відповіді і, ймовірно, залишить сторінку на півдорозі, побачивши, що інформації, яку він шукає, тут немає. Однак, якщо він знайде відповідь, то, ймовірно, прочитає всю статтю і, можливо, навіть поділиться нею далі. Тому Вам потрібно знати, що саме шукає одержувач, щоб надати йому відповідь.

Де шукати наукові дослідження?

Хороший копірайтер, який знає, як важливо написати цінний текст, почне написання статті з дослідження. По-перше, потрібно з’ясувати, які фрази найчастіше шукає аудиторія. Маючи ці знання, ми зможемо адаптувати статтю до їхніх потреб і, таким чином, забезпечити більшу кількість пошукових запитів.

Послідовні оновлення алгоритмів Google показують, що важливим є контент, який містить конкретну і достовірну інформацію, а не стаття, яка не вирішує проблему, але насичена ключовими словами. Отже, ключ до хорошого тексту – це достовірна інформація. Де її шукати?

Найкраще покладатися на наукові дослідження, які можна знайти в медичних базах даних, таких як PubMed.

Пошук дуже часто вимагає знання англійської мови, але ми можемо знайти майже всю необхідну інформацію. Також варто шукати звіти та дослідження на більш широкі теми, які дуже часто видаються медичними асоціаціями, такими як Національна служба охорони здоров’я або ВООЗ. Вони містять статистичні дані та загальну інформацію по темі. Якщо ми вже знайшли статті, що далі?

Достовірність дослідження

Не кожне дослідження, яке ми знаходимо, слід використовувати. Статті не можна переглядати побіжно або читати лише резюме. У будь-якому медичному дослідженні є кілька моментів, на які потрібно звернути увагу, оцінюючи його достовірність:

  • рік проведення дослідження;
  • група дослідження;
  • спосіб проведення дослідження.

Медична галузь – це сфера, в якій прикладні знання змінюються дуже швидко.

Дослідження 10-річної давнини можуть бути актуальними, але дуже часто трапляється так, що вчені вже відкрили щось нове, і тези кількарічної давнини вже не підтверджуються наукою. Ось чому, шукаючи інформацію, найкраще перевіряти найновіші дослідження. Якщо досі не з’явилося нічого нового, це може означати, що тема була вичерпана кількома роками раніше.

Розмір дослідницької групи в науковому дослідженні має велике значення. Невеликі дослідження з невеликою дослідницькою групою дають лише зерно інформації і є основою для більших досліджень. Як правило, вони не будуть статистично значущими, оскільки невелика досліджувана група може означати, що результат є рандомізованим. Також важливо мати контрольну групу, з якою можна порівняти результати.

Існує багато факторів, які можуть вплинути на проведене дослідження, тому варто ознайомитися з методами, які використовуються в дослідженні. Найбільш релевантними є рандомізовані подвійні сліпі дослідження, що означає, що учасники випадковим чином розподіляються на тестову і контрольну групи, і ніхто, навіть люди, які проводять дослідження, не знають, хто отримує плацебо, а хто – активну речовину.

Інтерпретація досліджень

Гаразд, ми вже відібрали дослідження, які є надійними. Як їх інтерпретувати? Результат, який був отриманий в дослідженні, повинен бути статистично значущим. Це означає, що статистичний аналіз показав, що отриманий результат є значущим. Сам дослідник не може визначити значущість свого результату, адже навіть якщо він отримав позитивний результат у 6 осіб з 10, статистичний аналіз з урахуванням всіх факторів може показати відсутність значущості.

Статистично значущий результат має p<0,05. Мета-аналізи рандомізованих досліджень мають найбільшу цінність і нам буде легко їх інтерпретувати, оскільки вони дуже добре описані.

Медицина простою мовою

Медичні тексти складні тим, що часто зосереджуються на складних питаннях, які потрібно пояснити простими словами.

Саме тому бажано обирати копірайтера, який розбирається в медицині. Маючи базові знання, він зможе пояснити навіть найскладніші питання простою мовою.

Під час написання статті пам’ятайте, що читач може мати лише базові знання про предмет, тому використання складних слів або абревіатур без адекватного пояснення лише відштовхне його. Не варто також йти іншим шляхом – “лиття води” без надання конкретної інформації змусить нетерплячого читача навіть відмовитися від подальших пошуків відповіді.

Рішення SEO

Просто написати цікаву статтю – це половина справи. Інша половина – це правильне позиціонування. Найважливішим тут є заголовок, який збігається з пошуковими фразами, які шукають користувачі.

Якщо часті запити в Google – “наслідки дефіциту вітаміну D”, “яку дозу вітаміну D приймати?”, “який вітамін D найкращий”, то ми не можемо назвати статтю “Холекальциферол як ефективний засіб для лікування витончення кісток”. Ми повинні пам’ятати, що ми дуже часто вводимо фрази, які шукаємо, в пошукову систему в легкій формі. Тому заголовок повинен заохочувати нас натиснути на нього.

Перевірка ключових фраз дуже важлива перед тим, як почати писати. Однак не можна перестаратися, текст повинен бути плавним і не перенасиченим фразами в незмінному вигляді. Але не будемо себе обманювати, хороша стаття в Інтернеті повинна містити ключові слова, щоб з’явитися на перших сторінках пошукової системи.

Як виглядає хороша медична стаття?

Правильно побудована стаття покликана привернути увагу читача і викликати у нього бажання читати далі. Тому варто відповісти на питання, які можуть виникнути у читача в процесі читання статті. Шукаючи “чи потрібно мені приймати вітамін D”, читач захоче дізнатися, якими можуть бути наслідки, якщо не приймати його, чи будуть серйозні наслідки, і чи здатен він або вона виробляти вітамін D у своїй шкірі на потрібному рівні влітку. Ось чому так важливо обдумати статтю з точки зору глядача.

Найважливіші речі в нашій статті – це заголовок і назва. Вдало складений заголовок, який показує, що читач знайде в статті, і пристосований до пошукових запитів Google – це перший крок до привернення уваги глядача.

На жаль, у наш час, через швидкий темп життя і роботи, ми часто читаємо статті лише мимохідь, шукаючи конкретну інформацію. Ось чому заголовки так важливі. Якщо читач зверне увагу на заголовок, переглядаючи статтю, є велика ймовірність, що він зацікавиться статтею в цілому.

Підсумок

  1. Ключ до написання хорошої медичної статті – це достовірна інформація.
  2. Найкраще базувати її на наукових дослідженнях, які можна знайти в спеціалізованих базах даних, таких як PubMed, або використовувати звіти та дослідження медичних асоціацій, таких як Національна служба охорони здоров’я або ВООЗ.
  3. Щоб стаття була успішною, Ви також повинні подбати про SEO, привабливий заголовок і просте повідомлення.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу