Як писати креативно? 5 ефективних порад

Зміст

Як навчитися писати креативно? Створювати оригінальні, цікаві тексти? Вигадувати щось з нічого, щось особисте та унікальне? Творчість – одна з базових навичок, глибоко вкорінена в кожній людині. Розбудіть у собі творця і навчіться писати креативні тексти за допомогою наступних порад.

Черпайте натхнення в інших

Навіть найкреативніша людина у світі спирається на те, що вона вже знає, коли творить. Чим більше натхнення Ви вбираєте, чим більше світу пізнаєте, тим легше Вам буде писати, тим більше творчих здобутків Ви отримаєте.

Тож вчіться насичувати своє внутрішнє життя і свою уяву, а вони Вам у цьому допоможуть:

 • Книги – якщо Ви хочете добре писати, Ви повинні багато читати. І тут немає коротких шляхів. Знайдіть “свій” тип літератури і щиро полюбіть читання. Коли книги стануть Вашою пристрастю, Ви здивуєтеся, як легко стане писати.
 • Музика, мистецтво, кіно – вони надзвичайно ефективно стимулюють творчість, оскільки звертаються до підсвідомості та уяви. Перенесіться у світ мрій, споглядаючи абстрактний живопис. Заплющте очі, уважно послухайте пісню та уявіть собі кліп до неї. Подивіться складний фільм і пофантазуйте про долю героїв. Активне, партисипативне поглинання мистецтва змушує ваш розум докласти творчих зусиль.
 • Подорожуйте – недарма кажуть, що подорожі навчають. Кожне побачене місце – це новий досвід, нове потенційне натхнення та їжа для мрій.
 • Цікаві люди – в кожній людині є щось унікальне і надихаюче. Чим більше різних людей Ви зустрічаєте, чим більше різних світоглядів Ви зустрічаєте і чим більше правдивих історій Ви слухаєте, тим ширшими стають Ваші горизонти. Життя незмінно дає найкраще натхнення.

Вимкніть свого внутрішнього критика

Самокритика не є корисною для творчості, оскільки вона може змусити Вас викреслити цікаву ідею на самому початку. Пам’ятайте, що час для відбору та редагування настає після того, як текст написаний або завдання виконано.

На початковій творчій фазі більш ефективним є відкритий розум. Тому записуйте всі ідеї, які спадають Вам на думку, і не бійтеся менш шаблонних.

Навчіться розслаблятися

У розслаблену, спокійну голову приходять найкращі ідеї. Ось чому дуже корисно приділяти час розслабленню перед початком роботи й не творити в стані стресу.

Як саме Ви розслабляєтесь – вирішувати Вам. Виберіть свій улюблений метод: заспокійлива музика, медитація, ходьба, танці, сон, йога….

Проявляйте креативність

Звучить банально… але як це зробити? Усвідомте, що Ваш мозок потребує таких самих вправ, як і Ваші м’язи, щоб залишатися у формі. Тільки добре “тренований” розум може впоратися з зусиллями, які, безсумнівно, представляє творче письмо.

Ось кілька пропозицій щодо заходів, які стимулюватимуть Вашу творчість:

 • Ігри та вправи, що стимулюють лінгвістичну творчість – тобто скрабл, ігри з літерами, диксити, каламбури, кросворди… Всі ігри, які передбачають вигадування чогось, розповідь історії, розширення словникового запасу, що вимагають вмілої асоціації. У деякі з них можна грати з друзями, інші розважать Вас самотнім вечором. Це і весело, і корисно.
 • Вивчення мов – окрім очевидних практичних переваг, знання мов дає ряд переваг для вашого розуму. Вивчення словникового запасу зміцнює ваші мовні навички, а вивчення граматичних правил тренує мовну інтуїцію. Однак найголовніше, щоб оволодіти будь-якою іноземною мовою назавжди і вільно, Ви повинні задіяти свою уяву – запам’ятовування слів напам’ять не допоможе Вам, Ви повинні, наприклад, асоціювати нові слова з їх польськими еквівалентами, малювати їх, складати їх у риму…..

Ви повинні підходити до вивчення мови творчо, якщо хочете досягти довготривалих результатів. А це покращує загальні творчі та мовні навички.

 • Складайте музику або малюйте і будь-яка інша творча діяльність, навіть не пов’язана з мовою і письмом. Проривайтеся і створюйте щось з нічого: напишіть пісню, намалюйте картину, зробіть гіпсову фігурку, а також змініть обстановку у своїй кімнаті і складіть букет польових квітів. Розбудіть у собі творця і творця реальності, а розбуджена таким чином уява допоможе вам писати цікаві, оригінальні тексти.
 • Читаєте та інтерпретуєте поезію – а як щодо написання віршів? Спробуйте! Поезія – це найкреативніша і найбільш захоплююча форма літературної творчості. Ніщо так не стимулює Вашу мовну уяву, як взаємодія з нею. Тож спробуйте читати по одному віршу на вибір щодня. А потім спробуйте інтерпретувати його зміст і подивитися на прийоми, які використовує автор.

Вам не потрібно думати, чи Ваша інтерпретація є “правильною”, не потрібно згадувати стилістичні прийоми з уроків польської мови. Найважливіше, щоб Ви самі дослідили вірш, виокремили те, що Вас заінтригувало та зацікавило.

 • Придумування жартів – це непомітне заняття є справжнім тренуванням для розуму. Не так просто придумати щось, що розвеселить і зацікавить інших. Жарт має бути креативним, адже його мета, серед іншого, здивувати одержувача – клішовані жарти нікого не розсмішать. Прийміть виклик і наступного разу, замість того, щоб повторювати почутий десь жарт, запропонуйте співрозмовнику жарт власного авторства. Або чому б не пограти в стендап перед дзеркалом у ванній і не створити довший комічний монолог чи сценку?
 • Письмо для особистого використання і задоволення – насолоджуйтеся письмом для горезвісної шухляди: щоденник, оповідання, романи, вільні думки. Заведіть блокнот, куди Ви можете записувати всі свої думки, не боячись бути засудженим. Чим частіше ви щось робите, тим більш вправними Ви стаєте в цьому, і це не є винятком для письма. Це допоможе вам зловити “потік” письма, набути легкості та плинності.

Насолоджуйтесь

Творчість та уява – це якості, якими володіє більшість дітей, але значна частина дорослих втрачає їх на певному етапі свого життя.

І це не випадково – якщо знання та інтелект ми ототожнюємо з серйозністю, то творчість – це більше про легкість, веселощі, свободу, відсутність обмежень, свободу думки. Щоб писати творчо, потрібно пробудити свою внутрішню дитину. Навчіться сприймати написання текстів не як інтелектуальну діяльність, не як виконання певних завдань, а як чудову, безмежну пригоду, як творчий процес.

Читач відчує, якщо Ваш текст був написаний із задоволенням, і це задоволення передасться йому. Секрет творчого письма полягає в тому, щоб ставитися до процесу з пристрастю і цікавістю.

 

Підсумок

 1. Багато читайте, вчіться, стимулюйте свою уяву та шукайте натхнення.
 2. Підтримуйте свою творчість за допомогою спеціально розроблених вправ, ігор та активностей.
 3. Розслабтеся, не будьте надто критичними до своїх ідей, будьте відкритими та отримуйте задоволення від написання.

Діана Сологуб

Діана пише і перекладає 4 мовами (польською, англійською, українською та російською), а також є досвідченим фахівцем з SEO та інтернет-маркетингу. Її пріоритетом є створення контенту, який одночасно відповідає всім вимогам Google, вписується в маркетингову стратегію клієнта та привертає увагу інтернет-користувачів. Вона створює цікавий та креативний контент і вміє презентувати навіть найскладніші теми у простий та зрозумілий спосіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглянути

Oстанні статті

16.04.2024 Поради
14.04.2024 SEO
12.04.2024 SEO
10.04.2024 Маркетинг
08.04.2024 Контент маркетинг
06.04.2024 Поради
04.04.2024 Контент маркетинг
02.04.2024 Поради
31.03.2024 Контент маркетинг

Професійно написані тексти

Замовити

Працюйте у Content Writer

Подати заявку

Розвивайте свої навички з курсом копірайтингу